Ocena 4.8 od 27 glasov Ocenite to novico!
Valter Birsa
Valter Birsa je bil prvo ime na tekmi Udinese - Chievo. Foto: EPA
Udinese - Chievo
Udinese je izenačil iz protinapada, in sicer prek Cyrila Thereauja, ki je na vrhu kazenskega prostora lepo sprejel žogo od Rodriga De Paula in jo natančno poslal v spodnji levi kot. Foto: EPA

Videm - MMC RTV SLO

Slovenski nogometaš Valter Birsa je že v uvodnem krogu italijanskega nogometnega prvenstva prikazal odlično predstavo. Ima velike zasluge za zmago Chieva nad Udinesejem z 2:1.

31-letni Šempetrčan je bil podajalec pri vodilnem golu Chieva - izvedel je kot, žogo pa je lepo sprejel Roberto Inglese, ki je z glavo žogo pospremil v mrežo. Birsa je bil blizu gola ob koncu prvega polčasa, ko je sprejel podajo v kazenskem prostoru, močno streljal, a je njegov strel blokirala obramba videmskega kluba.

Mojstrovina Birse
Hitro po vrnitvi na nogometno zelenico je Birsa zadel za ponovno vodstvo Chieva (2:1). Z levico je streljal z okoli 25 metrov, žoga pa je končala tik pod prečko. Neubranljiv strel. Birsa je bil nekaj minut pozneje blizu drugemu golu, ko je spet močno streljal z razdalje, malo je manjkalo, da ne bi še drugič prelisičil vratarja Udineseja.

To je sedma sezona Primorca na Apeninskem polotoku, v pretekli sezoni je zbral sedem golov in devet podaj.

Visoki zmagi milanskih klubov
V uvodnem krogu sta visoko zmagala tudi milanska kluba, Inter in Milan. Zadnji, ki je za nakup okrepitev, s katerimi želijo končati niz slabih sezon, porabil 190 milijonov evrov, je že v prvem polčasu postavil končni izid 3:0. Potem ko je igralec Crotoneja Federico Ceccherini v kazenskem prostoru za dres povlekel Patricka Cutroneja, je Franck Kessie streljal z bele črte in zadel za 1:0. 19-letni Cutrone je povišal vodstvo v 18. minuti, ko je zabil z glavo, pet minut pozneje pa je zadel še Suso (podal mu je Crutone), natančno jer meril v desni spodnji kot.

Tudi Inter je stvari hitro vzel v svoje roke, dva gola je v prvih 15 minutah dosegel kapetan Mauro Icardi, Ivan Perišić pa je za končnih 3:0 zadel v 79. minuti.

Nogometaši Juventusa so včeraj na uvodni tekmi odpravili Cagliari s 3:0. Stara dama lovi že sedmi zaporedni "scudetto".

ITALIJANSKO PRVENSTVO, 1. KROG

UDINESE - CHIEVO 1:2 (1:1)
Thereau 37.; Inglese 15., Birsa 54.
Cesar (Chievo) je sedel na klopi.

Udinese: Scuffet, Pezzella, Nuytinck, Angella, Wague (58./Samir), Jaknto, Hallfredsson, Fofana (62./Perica), De Paul (65./Behrami), Lasagna, Thereau.

Chievo: Sorrentino, Cacciatore, Dainelli, Gamberini, Gobbi, Castro, Radovanović, Hetemaj, Birsa (79./Rigoni), Inglese (88./Pellisier), Pucciarelli (75./Garritano).

Sodnik: Claudio Gavilucci

BOLOGNA - TORINO 1:1 (1:1)
Di Francesco 27; Ljajić 33.

INTER - FIORENTINA 3:0 (2:0)
Icardi 6./11-m, 15., Perišić 79.
Handanović je branil vso tekmo za Inter.

Mandžukić 12., Dybala 45., Higuain 66.
Farias (Cagliari) je v 39. minuti zapravil 11-m.

HELLAS VERONA - NAPOLI 1:3 (0:2)
Pazzini 83./11-m; Souprayen 32./ag,
Milik 39., Ghoulam 62.
RK: Hysaj 82./Napoli

ATALANTA - ROMA 0:1 (0:1)
Kolarov 31.
Kurtić je igral do 70. minute, ko ga je zamenjal Iličić (oba Atalanta).

# 20.08.2017 ob 23:13
September je pogosto mesec Valterja Birse in dobrih tekem Slovenije.
Zbornaya Komanda
# 20.08.2017 ob 23:06
Največji dosežek Birsinha nista gol in podaja, pač pa to, da je imel kondicije za 79 minut.
# 20.08.2017 ob 23:17
uaau, kero pokrivanje serie A...top šit..
slaya
# 21.08.2017 ob 00:14
Birsin gol ne zaostaja nič za golom Asensia izpred parih dni, tako da tisti, ki so govorili, da bo kandidiral v izboru za naj gol leta, naj ne pozabijo obkrožiti še tega Birsinega zadetka na glasovalnem lističu.
Lunos
# 20.08.2017 ob 23:23
Slovenski Cristiano spet udaril!
skoviik
# 21.08.2017 ob 06:49
kako veš, da je svet šel v qrac? prvi komentar zbornaye, kretenski, zavist skrita v kvazi humor, a več plusov kot minusov...ja ljudje, če vam je takšen način in nivo sporazumevanja všeč ne se čudit, če boste celo življenje nesrečni.

Bravo Birsa!
smeško 562
# 21.08.2017 ob 05:54
Birsa in njegova levica. Ni kaj dodati
rokers
# 21.08.2017 ob 12:10
teddy??? ne vem no, Birsa v reprezentanci sploh ni slab, ni pa tako odločilen - mogoče je treba vprašat Katanca zakaj. Kurtić je v Atalanti s svojo fizično pomemben člen na sredini in bi lahko bil tudi v reprezentanci - mogoče mu je treba dat pravi položaj.. Kdor pravi, da je naša ekipa slaba se zelo moti: en naši mali klub konkurira z večino domačih igralcev velikemu Marseju, drugi klub konkurira za LP, kar nekaj naših igra pomembno vlogo v klubih največjih 5 lig na svetu in ne v
Acinho
# 21.08.2017 ob 08:48
Odličen začetek Milana. V pol ure rešili tekmo, potem pa rutinsko do konca.

Se je pa že včeraj videlo kaj bo pomenil Bonnuci za ekipo. Poleg nespornih kvalitet za igranje obrambe in liderskih sposobnosti, človek igro organizira bolje od Montoliva (žalostno za slišat vem). Včeraj je v prvih 15ih minutah proti golu nasprotnika, poslal več uporabnih žog kot Montolivo v zadnjih treh sezonah. Od teh mladcev, ki naj bi Milan nosili v prihodnjih sezonah pa je vsekakor daleč največ do sedaj pokazal Kessie. Človek je tank, ki se ne ustavlja. Včeraj v 90i šprint čez celo igrišče (pri tem se je od njega nasprotni igralec odbil kot od spomenika) kot da bi se tekma šele začela. Povsod ga je dovolj in če misli tako nadaljevati bo zares legitimni naslednik Yaye Toureja kot mu napovedujejo mnogi. Danes v Milan pride še Kalinić, nato pa naj bi v zadnjih dneh mercata prišla še ena velika transfer bomba. Ali je to res, ali gre samo za bučke pa bomo videli.

Tudi Inter več kot suvereno čez Fioro. Resda je šele prvi krog, a če se po jutru dan pozna, bo letos v Italiji še zelo zanimivo.
robnin9
# 21.08.2017 ob 06:58
Lep gol, vendar kaj je golman delal 7 metrov iz gola.
Bugarijunaci
# 20.08.2017 ob 23:26
A ni ravno danes izjavil da ne bo napovedoval stevilo golov in podaj... glede na danasnjo tekmo mu svetujem, da nikoli vec nic ne napove! Birsinho, golinho...

# 21.08.2017 ob 11:59

Kdo pa pod Katancem sploh briljira? On bi zamoril še CR7 in Messija...
burruchaga1986
# 21.08.2017 ob 14:00
mile952: iz đoni novaka je vedno iztisnil ves juice:)
# 21.08.2017 ob 13:38
Rokers: ne me narobe razumeti, ampak domžale:marseille je bila zaenkrat samo ena tekma. Sredi avgusta. To ti ne more služitii kot merilo kje smo po kvaliteti.
rokers
# 21.08.2017 ob 11:48
Skovik..lepo napisano..Kot da je Birsa nek kekec..Majstr je dal več golov na SP kot Aršavin npr..
Drugače pa Milan suvereno, ekipa je dobra, pride še Kalanić in bo(mo) lahko kandidirali za LP. Po mojem sta vsaj Juve in Napoli kar spredaj, a z Romo, ki je precej osiromašena napram lani in z Interjem se lahko borimo. Drugače tudi naši zelo dobro: oba vratarja, tako Belec kot Handa sta ubranila par lepih strelov, Iličić zadel iz 30cm prečko (no sej je blo zelo težko zadet), problem za reprezentanco je da zgleda, da je Cesar postal fix rezerva pri Chievu.
Letošnji campionato je prelomen: po dolgem času bomo gledali 5-6klubov, ki se bo zares borilo za vrh in ne verjamem v kake presenečenja ala Atalanta ali Sassuolo v prejšnjih letih. Napoli je po mojem celo glavni favorit, saj igrajo kot ura, problem je le ker nimajo zelo dolge klopi. Juve je malce utrujen, odšel mu je najboljši branilec na svetu, ter Dani Alves, ki je veliko doprinesel na boku. Roma: vratar ni na nivoju LP, Salaha bodo tudi težko nadomestili, De Rossi vsako leto starejši, Florenzi še ne bo v formi, pa v obrambi so zgubili trdnost. Di Francesco je dober trener, a letos bo za njih uspeh že uvrstitev med 4 (mislim, da letos prvi 4 peljejo v LP). Milan in Inter sta precej boljša, Milan igralsko, Inter pa predvsem na mestu trenerja plus Borja je velika okrepitev. Lazio je začel odlično z zmago v superpokalu, a bo težko zdržal kvaliteto igranja na dveh frontah, a za v Evropo so dovolj močni. Podobno bo z Atalanto, ki je prodala nekaj odličnih mladih igralcev: sistem imajo, nekje pod vrhom bojo. Zadaj pa bodo kar razlike: Fiorentina je precej osiromašena, Toro bo lahko nevaren.Potem bo kar preskok: za izpad pa se bodo borili Crotone, Spal, Benevento, Cagliari in mogoče Genoa, ter Verona
janko luzar
# 21.08.2017 ob 09:30
...kessie streljal z bele crte in zadel za 1:0...

# 21.08.2017 ob 07:23
Kaj zdaj spet postave samo za eno tekmo? Kaj so pa ostali, smeti? Nevem niti kakšna je logika za tem, a to da slovenec igra za Chievo? Kaj pa potem Inter, Atalanta, Benevento, Crotone???
robby
# 21.08.2017 ob 12:53
No...to formo nak zdaj se pokaze v repki....

robnin9

Ko sem videl ta gol, sem najprej pomislil, da se je Sarma vrnil v Videm.
# 21.08.2017 ob 09:12
Chieva nisem gledal, tako da mi nekaj ni jasno. Inglese je podajo iz kota lepo sprejel, potem je pa žogo z glavo pospremil v mrežo???
Ali tako športni analfabet opiše gol dosežen z glavo po podaji iz kota ali je inglese izvajal nekaj še ne videnega?
DAbears
Bravo
Komaj cakam tekme anglia slovaska skotska in 9 tock slovenskih vojakov z povelnikom katancem
Vem da me boste zminusiral kavcarji sam jaz sem 100% da bomo prvi v skupini
Zborci se vidimo pri tebi doma samo upaj da ne dobite spet slovenije ker vas bo ponizala sred mother land
mile952
# 21.08.2017 ob 10:35
@Acinho

Niti ne, bolj to, da bo italijanska liga spet vzpostavila hirearhijo klubov, kot je bila v preteklosti. Da Milana, sploh pa Interja praktično ni bilo več, ni bila normalna situacija.