Marco Cecchinato je v Umagu osvojil drugi ATP-turnir letos in prvega po Budimpešti. Foto: EPA
Fabio Fognini je dobil Odprto prvenstvo Švedske v Bastadu. Foto: EPA
Anastazija Sevastova je v Bukarešti osvojila tretji turnir serije WTA v karieri. Foto: EPA

Tretji nosilec turnirja je v prvem nizu brez večjih težav opravil z nasprotnikom. Že v uvodni igri je moral sicer ubraniti dve priložnosti za brejk, odločilni korak do zmage v prvem nizu pa je opravil v 4. igri, ko je izkoristil drugo od dveh ponujenih priložnosti za odvzem začetnega udarca nasprotniku. Vajo je ponovil še v 8. igri za zmago s 6:2.

Drugi niz je bil precej bolj izenačen, Pelli je v 5. igri v petem poskusu vendarle uspel brejk, ki ga je v naslednji igri potrdil in povedel s 4:2, a se je Italijan vrnil in izid do 8. igre izenačil na 4:4. Sledil je mrtvi tek do podaljšane igre, kjer je bil Cecchinato vendarle uspešnejši. Italijanovo zaključno žogico je Pella po daljši izmenjavi iz bližine poslal v mrežo.

Cecchinato je v dvoboju, ki je trajal uro in 40 minut, serviral šest asov, ubranil sedem od osmih priložnosti za brejk, nasprotniku je trikrat odvzel začetni udarec, razmerje v dobljenih točkah je bilo 82:72. To je bil za 25-letnika iz Palerma drugi osvojeni ATP-turnir letos.