Tom Zanoški je na uvodnih dveh tekmah v zeleno-belem dresu navdušil, a njegovi soigralci nikakor ne najdejo prave forme. Foto: www.alesfevzer.com
Žiga Pance
Olimpija nemočna tudi proti Bolzanu

Tom Zanoški se je že na prvi tekmi v zeleno-belem dresu izkazal. V Gradcu je bil podajalec pri treh od štirih zadetkov zmajev. Tudi tokrat je bil najbolj razpoložen pri gostiteljih. Prvaki iz pretekle sezone niso navdušili, imeli pa so več strelov na vrata (28:41).
Zanette kaznovan zmedo v obrambi zmajev
V uvodni tretjini so bili Italijani boljši, povedli so v 6. minuti, ko je Justin Keller podal pred vrata, Paul Zanette je z bližine brez težav poslal plošček v mrežo.
Le Zanoški zatresel mrežo
Na začetku druge tretjine je Rick Schofield ušel po levi strani in podal pred vrata, kjer je Marco Insam z bližine povišal na 0:2. Po pol ure igre sta bila izključena Roland Hofer in John Thomas Lee, Ljubljančani so imeli dve minuti prednost dveh igralcev več. Odigrali so zelo slabo, gostje so večkrat izbili plošček s tretjine. 47 sekund pred koncem druge tretjine je Zanoški z natančnim strelom le matiral Jaroslava Hübla.
Izjemno slab "power play"
Znova je šepala igra z igralcem več, ko se je Bolzano brez težav ubranil. Nekaj dela je imel tudi Chiodo, njegov tekmec Jaroslav Hübl pa predvsem ob koncu, ko so gostitelji skušali še brez vratarja Chioda in s šestimi igralci.
Ljubljančane naslednja tekma čaka v nedeljo, ko bodo gostovali v Znojmu.