Boštjan Nachbar v obrambni akciji proti Zoranu Ercegu. Foto: EPA
Rudy Fernandez
Rudy Fernandez je na dveh tekmah proti Olympiacosu skupaj dosegel 35 točk. Foto: EPA

iacos z 82:77.

Barca je v nasprotju s prvo tekmo, ko so bili v uvodu srečanja boljši gostje, silovito začela in kmalu povedla z dvomestno razliko. Že po prvih desetih minutah je bilo 21:8, gostitelji pa so brez težav obdržali visoko prednost, ki so jo še oplemenitili in na koncu tekmo dobili z 21 točkami. Že v nedeljo bodo imeli priložnost, da se prebijejo na peti zaključni turnir v šestih letih.

Že v prvi četrtini je Barcelona ostala brez Juana Carlosa Navarra, ki se je poškodoval, tako da je počival do konca tekme. Xavi Pascual je razporedil minutažo med vse košarkarje in odpočil nosilce. Brad Oleson je bil s 14 točkami najboljši, nadarjeni Alex Abrines pa ji jih je dal 13. Erazem Lorbek je igral 22 minut in vpisal sedem točk, Boštjan Nachbar, ki je bil z 19 točkami prvi strelec prvega obračuna, pa je tokrat igral 12 minut in dosegel en koš. Pri Galatasarayu je bil najboljši strele Henry Domercant z 11, vse pa je dosegel v zadnji četrtini.

Branilci naslova pred izpadom
Real je že v prvi četrtini proti dvakratnim zaporednim prvakom dosegel 30 točk, že v 14. minuti pa 40 – potem ko je zadel kar osem trojk – in hitro prišel do nekoliko višje prednosti. Vodstvo so Madridčani ves čas ohranjali, čeprav so se Pirejčani na začetku drugega polčasa približali na -3, toda na vsak priključek gostov so Madridčani našli odgovor. Dobro minuto in pol pred koncem je razlika znašala pet točk, s črte prostih metov pa so nato gostitelji potrdili zmago.

Najboljši igralec tekme je bil Ioannis Bourousis, ki je klubu, za katerega je igral pet sezon, nasul 19 točk in ob tem ujel še deset odbitih žog. Rudy Fernandez je dodal 15 točk, Nikola Mirotić pa 14. Pri Olympiacosu, ki brani naslov prvaka, je 18 točk zbral Vassilis Spanoulis.

V sredo sta po podaljšku zmago slavila CSKA, ki je s 77:74 ugnal Panathinaikos, in Maccabi, ki je bil s 101:99 boljši od Emporio Armanija. Izraelsko moštvo je edino zmagalo v gosteh.

ČETRTFINALE, drugi tekmi
REAL MADRID - OLYMPIACOS 2:0
82:77 (30:23, 23:21, 17:18, 12:15)
Bourousis 19 in 10 skokov, Fernandez 15, Mirotić 14, Rodriguez in Llull po 11; Spanoulis 18, Lojeski 13, Petway in Dunston po 12, Printezis 10.

BARCELONA - GALATASARAY 2:0
84:63 (21:8, 22:17, 18:16, 23:22)
Oleson 14, Abrines 13, Huertas 12, Tomić 11, Papanikolaou 10, Lorbek 7 (3/10 iz igre) in 1 skok ... Nachbar 2 (1/5 iz igre) in 3 skoki; Domercant 11, Arslan 10.

V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na tri zmage po sistemu 2-2-1. Tretja tekma med Barcelono in Galatasarayem bo v nedeljo, med Realom in Olympiacosem pa v ponedeljek.