Tiago se je zvijal od bolečin. Čaka ga zelo verjetno dolgotrajno okrevanje. Foto: EPA
Tiaga so z igrišča odnesli na nosilih. Foto: Reuters
Luis Suarez, Neymar, Lionel Messi
Luis Suarez, Neymar in Lionel Messi so tudi v letošnji sezoni neustavljivi. Foto: EPA
Real Madrid
Real je po bolečem porazu proti Barceloni v prejšnjem krogu potreboval zmago, zato je bilo veselje ob vodilnem golu Garetha Bala veliko. Foto: Reuters

Portugalca so morali v hudih bolečinah odnesti z igrišča po dobre pol ure igre, po dvoboju z Marcom Asensiom si je zlomil nogo. 34-letni Tiago si je zlomil desno golenico, ni še znano, kako dolgo bosta potekala zdravljenje in rehabilitacija.

Odločitev na stadionu Vicente Calderon je padla že v 3. minuti, ko je Oliver Torres lepo našel Antoina Griezmanna. Francoski napadalec, ki je v sredo dvakrat zatresel tudi mrežo Galatasaraya, je žogo poslal v levi spodnji kot. V 48. minuti je imel Griezmann še eno veliko priložnost, izkazal se je vratar Espanyola Pau Lopez Sabata. V zaključku srečanja je bil blizu povišanja vodstva še rezervist Fernando Torres, v 87. minuti pa je Koke stresel vratnico. Jan Oblak ni imel veliko dela v vratih colchonerosov.

Nov šov naveze Neymar-Suarez-Messi
Barcelona ima še vedno šest točk prednosti pred drugouvrščenim Atleticom, na Camp Nouu je odpravila Real Sociedad s 4:0. V 13. minuti je Andres Iniesta z glavo zadel vratnico. Katalonci so povedli v 22. minuti, ko je po podaji Danija Alvesa Neymar poslal žogo v desni zgornji kot. Štiri minute pred odmorom je z izjemnim volejem na 2:0 povišal Luis Suarez, znova je podal Dani Alves.

V 53. minuti je Jeremy Mathieu odlično podal v kazenski prostor, Neymar pa je zadel za 3:0. Brazilec je dosegel že 14. zadetek v letošnji sezoni in se utrdil na vrhu lestvice. Lionel Messi je v 69. minuti s prostega strela za las meril mimo vrat, tri minute pred koncem pa je stresel prečko. Argentinec je bil natančnejši v sodnikovem dodatku, ko je unovčil podajo Neymarja. V zadnjih minutah je dvakrat zapretil Bruma, a Real Sociedadu ni uspelo znižati.

Real zmagal v Eibarju
Madridski Real je imel kar precej dela na gostovanju pri baskovskem Eibarju, a na koncu le zmagal z 2:0. Mrežo domačih je v 43. minuti načel Gareth Bale, ki je zadel z glavo na prvi vratnici po podaji Luke Modrića z leve strani. Zmago Reala je v 82. minuti potrdil Cristiano Ronaldo z enajstmetrovke.