Aleš Mušič je v zadnjih dveh minutah dosegel dva gola, vendar do preobrata zmajem vseeno ni uspelo priti. Foto: www.alesfevzer.com

Zelo se je poznala odsotnost Gregorja Koblarja in Aljaža Chvatala, ki sta bila zelo zaslužna za dobre predstave zmajev pred reprezentančnim premorom. To je že tretji zaporedni poraz Olimpije, ki jo do konca meseca čakajo še zelo zahtevne preizkušnje. Junak tekme pred 550 gledalci v Tivoliju je bil vratar gostov Tyler Rimmer, ki je zbral kar 53 obramb.

Marthinsen zadel z igralcem več
Gostje so povedli po četrt ure igre, ko je ob prednosti igralca več zadel Andreas Marthinsen. Z močnim strelom z leve strani je ukanil Žana Usa. Na kazenski klopi je sedel Janez Orehek zaradi zadrževanja s palico.

Razglašeni zmaji v drugi tretjini
Ključen je bil začetek druge tretjine, ko so bili zmaji popolnoma razglašeni. Že po 34 sekundah igre je hitri in spretni Adam Havlik prodrl po desni strani, premešal obrambo Olimpije, preigral še Usa in poslal plošček v mrežo. V 23. minuti je Fabian Nussbaurner z dolgo podajo na modri črti našel Petra Lenesa, ki je krenil sam proti vratom in poslal plošček pod prečko, Us je bil znova nemočen.

Ob izključitvi kapetana Mušiča je imel Luka Ulamec izjemno priložnost celo z igralcem manj. Pred seboj je imel prazen gol, a mu ni uspelo spraviti ploščka mimo branilca. Zelo slabo je sprejel plošček, potem ko je vratar Rimmer nespretno podal na palico Saša Rajsarja.

V 36. minuti so imeli zmaji minuto in 20 sekund celo prednost dveh igralcev več. Nespretno so kombinirali in niso si priigrali velikih priložnosti. Sijajni Rimmer je bil vedno na pravem mestu. Razmerje strelov na vrata v drugi tretjini je bilo kar 22:6 v korist Olimpije, ki pa ni zadela niti enkrat. O raztresenosti gostiteljev priča tudi dvakratna kazen zaradi prevelikega števila igralcev na ledu.
Dva gola Mušiča premalo za preobrat
V zadnji tretjini se je nadaljevala slaba predstava gostiteljev, netočne podaje so se vrstile. Us je imel znova veliko dela, dvakrat se je izkazal, ko so gostje prišli sami pred vrata po protinapadu.
V zadnjih minutah je Kitzbühelu zmanjkalo moči, Olimpija pa je silovito pritisnila. V 58. minuti je po podaji Mihe Zajca izza vrat Aleš Mušič poslal plošček pod prečko. Minuto in 36 sekund pred koncem je kapetan Olimpije zadel še enkrat, po strelu Aleša Kranjca z modre črte je preusmeril plošček v mrežo. Trener Jure Vnuk presenetljivo ni potegnil vratarja Usa iz vrat, vse do piska sirene je ostal na ledeni ploskvi. V zadnji minuti je bilo vseskozi vroče pred vrati Rimmerja, ki pa je odlično predstavo kronal še z obrambo pri nevarnem strelu Davida Planka z leve strani.
Dve težki gostovanji pred derbijem
Spored na naslednjih tekmah bo še težji. V soboto je najprej na vrsti gostovanje v Feldkirchu, ki je pred desetimi dnevi zmagal v Tivoliju s 4:1. V nedeljo sledi še tekma v Lustenauu, naslednjo nedeljo pa v Tivoli prihajajo Jeseničani, ki so ujeli pravo formo in se bodo želeli oddolžiti za poraz v Podmežakli z 0:4.