Montreal si je priigral prednost domačega ledu. Foto: Reuters
Columbus je precej namučil favorizirani Pittsburgh. Foto: Reuters

Že uvod v končnico je postregel z izjemno razburljivimi in izenačenimi obračuni. V Tampi sta se moštvi vseskozi izmenjevali v vodstvu, na koncu pa je v 79. minuti srečanje odločil Dale Weise. Vratar Canadiensov Carey Price je ustavil 21 strelov, od tega devet v podaljšku. Precej bolj zaposlen je bil vratar Lightningov Anders Lindback, ki je zbral 39 obramb.

Pittsburgh je po 43 sekundah druge tretjine proti Columbusu zaostajal z 1:3, a ga je izničil manj kot dve minuti pozneje. V razmiku 45 sekund sta zadela Beau Bennett in Matt Niskanen. Odločilni zadetek je dosegel Brandon Sutter v 49. minuti. Razmerje v strelih je bilo 34:32 v korist Columbusa.

Anaheim je proti Dallasu že v prvi tretjini zabil tri gole. Ko je v 29. minuti zadel še Matt Beleskey, je kazalo, da je srečanje odločeno, toda Zvezde se niso predale. Še v drugi tretjini sta zaostanek znižala Jamie Benn in Colton Sceviour. Za razburljive zaključne minute je poskrbel Tyler Seguin, ki je za priključek zadel v 54. minuti. V zaključku se je z nekaj odličnimi obrambami izkazal danski novinec v vratih Anaheima, 24-letni Frederik Andersen (32 obramb).

Los Angeles bo serijo proti San Joseju odprl na gostovanju v noči na petek.