Anže Kopitar je v noči s četrtka na petek k zmagi nad St. Louisom prispeval kar pet točk, tokrat je svojo statistiko obogatil s tremi. Foto: Reuters

Za nas je bil ogromna pridobitev, saj smo začeli igrati bolj lahkotno. Je zelo dober motivator. Tu smo vselej imeli veliko talenta in potenciala, a njemu iz nas uspe iztržiti le najbolje. Res ve, kaj mora storiti in katere gumbe mora pritisniti.

Anže Kopitar o trenerju Darrylu Sutterju
Alec Martinez
Branilec Alec Martinez je odločil srečanje v Staples Centru. Foto: Reuters

Tekmo smo začeli zelo dobro, ves čas smo narekovali tempo. Vse skupaj bi se lahko po dveh hitrih prejetih zadetkih izšlo tudi drugače, a smo ostali zbrani in delo opravili v igri z igralcem več. Mislim, da smo se v igri z igralcem manj odlično branili in to ti na koncu prinaša zmage.

Anže Kopitar
Blake Comeau
Pittsburgh (na fotografiji levo Blake Comeau) je premagal Florido in ostaja vodilno moštvo Vzhodne konference. Foto: Reuters
Kopitar igralec tekme ob zmagi nad Arizono

v Staples Centru odpravili Arizono s 4:2. Znova je blestel Anže Kopitar, ki je v svojo statistiko vpisal nove tri podaje.

Hrušičan igra v izjemni formi. V noči s četrtka na petek je s kar petimi točkami svoji ekipi pomagal do zmage nad St. Louisom, tokrat je s tremi novimi točkami polepšal večer Darrylu Sutterju, ki je obeležil tretje leto na klopi Kingsov.

"Za nas je bil ogromna pridobitev, saj smo začeli igrati bolj lahkotno. Je zelo dober motivator. Tu smo vselej imeli veliko talenta in potenciala, a njemu iz nas uspe iztržiti le najbolje. Res ve, kaj mora storiti in katere gumbe mora pritisniti. To drži kot pribito. Večinoma pritiska na prave gumbe," je po zmagi o 56-letnem Kanadčanu, ki je Kingse popeljal do dveh Stanleyjevih pokalov, dejal Kopitar.

Kingsi izkoristili power play
Los Angeles je prvič povedel v končnici uvodne tretjine, ko je po Kopitarjevi podaji z dobrih desetih metrov gostujočega vratarja Devana Dubnyka premagal Jeff Carter. Toda Arizona, ki je po rednem delu dobila zgolj eno od zadnjih 14 tekem, je na vodilni zadetek domače ekipe na začetku druge tretjine odgovoril na najboljši možen način. Po zgolj 44 sekundah druge tretjine je proti vratom Jonathana Quicka kot blisk za izgubljenim ploščkom oddrsal Martin Henzal in izenačil z bekhendom, slabih pet minut pozneje pa je za preobrat s strelom iz zapestja poskrbel Kyle Chipchura. Še pred iztekom tretjine je izid znova poravnal Marjan Gaborik. Ta je po podaji Jamieja McBaina in Kopitarja s strelom iz zapestja izkoristil power play Kalifornijcev.

Do novega vodstva so Sutterjevi varovanci prišli po vnovični igri z igralcem več, potem ko je bil izključen Henzal. Le deset sekund je potreboval Alec Martinez, da je po podaji Kopitarja in McBaina z leve strani zadel za 3:2. Končni izid je s podstavljeno palico postavil Trevor Lewis.