Luka Lapornik je blestel v tretji četrtini. Foto: Reuters
Sandi Čebular
Sandi Čebular, ki je eno sezono igral tudi za Olimpijo, je dosegel 20 točk. Foto: www.alesfevzer.com
Sašo Zagorac, Zlatorog
Rogaška na domačem parketu presenetila Olimpijo

Novomeščani imajo tako pred končnico prednost domačega igrišča. Državni prvaki so proti Grosupeljčanom igrali oslabljeni, a vseeno brez večjih težav slavili. Odlični so bili v tretji četrtini, ki so jo dobili za 11. Krka je imela ves čas pobudo, čeprav je Grosbasket držal korak in ob polčasu je bilo celo izenačeno (33:33).

V tretji četrtini se je razigral Luka Lapornik, ki je dosegel 15 točk zapored in Krka je povedla za osem. Pred zadnjo četrtino je domača prednost znašala 11, varno razliko pa so gostitelji brez težav zadržali. Lapornik je bil z 19 prvi strelec tekme, pri gostih pa jih je 15 dal Mensud Julević.

Olimpija klonila v Rogaški Slatini
Rogaška je znova dokazala, da je na domačem terenu zelo trd nasprotnik. Po dobrem začetku Olimpije so domači korak z Ljubljančani ujeli že do polčasa. Tudi v drugem delu so zmaji prevzeli pobudo, toda občutnejše prednosti niso naredili. Ob koncu tretje četrtine je Sandi Čebular povedel Rogaško v vodstvo.

Tudi zadnjih deset minut je bilo izenačenih, nato pa je pri vodstvu gostov z 89:87 Klemen Prepelič zgrešil trojko, na drugi strani pa je Čebular zadel prosti met za +3. Minuto in pol pred koncem, ko je pod košem zadel Dražen Bubnić, ki je še lani igral za Olimpijo, so gostitelji povedli za štiri, Ljubljančani pa so slabo odigrali končnico srečanja in sploh niso več ogrozili domače zmage. Prva strelca sta bila Čebular, ki je dal 20 točk, in Marko Marinović, ki jih je prispeval 17.