Liverpoolov napadalec Mohamed Salah je s 14 goli najboljši strelec Premier lige v letošnji sezoni. Foto: Reuters
Philippe Coutinho je ekipo z Anfielda popeljal v vodstvo. Foto: Reuters
Jesse Lingard in Romelu Lukaku sta Manchester Unitedu prinesla zmago na Hawthornsu. Foto: Reuters

Varovanci Jürgena Kloppa so si po zmagi v Brightonu (1:5) privoščili dva spodrsljaja. Najprej so remizirali na Merseyside derbiju proti Evertonu (1:1), sledil je še remi brez zadetkov proti West Bromwichu. Tokrat niso ničesar prepustili naključju.

Goste z Anfielda je v vodstvo popeljal Philippe Coutinho. Ta je najprej s prostega strela zadel vratnico, nato pa je le nekaj trenutkov pozneje s samostojnim prodorom izigral domačo obrambo in premagal vratarja Asmirja Begovića za 0:1.

Vodstvo je z glavo iz neposredne bližine v 26. minuti podvojil Dejan Lovren, na 0:3 je povišal Liverpoolov najboljši strelec v letošnji sezoni Mohamed Salah, ki je žogo z diagonalnim strelom poslal v malo mrežico.

V nadaljevanju so gostitelji nekajkrat pritisnili na vrata Simona Mignoleta, a mreže jim ni uspelo zatresti. Končni izid je po dobri uri igre postavil Roberto Firmino, ki je po predložku z leve zadel z glavo - resda iz prepovedanega položaja, a je gol obveljal.

Lukaku in Lingard natančna za United
Medtem Manchester United nadaljuje predstave, vredne treh točk. Po porazu na mestnem derbiju z Manchester Cityjem (1:2), so rdeči vragi najprej na Old Traffordu premagali Bournemouth (1:0), nato so slavili še na gostovanju pri West Bromwichu (1:2). Mrežo gostiteljev iz predmestja Birminghama je načel Romelu Lukaku, ki je v 27. minuti zadel z glavo po predložku z leve, odločilni gol je po dobre pol ure igre zadel Jesse Lingard. 25-letnik je ob izteku 35. minute s kančkom sreče - žoga se je odbila od domačega branilca - z roba kazenskega prostora premagal nemočnega Bena Fosterja. West Brom je v nadaljevanju zaostanek za rdečimi vragi prepolovil, a so ti storili dovolj, da so zadržali prednost in osvojili nove tri točke.