Urban Durnik je k zmagi prispeval dvojni dvojček. Dosegel je 14 točk in jim dodal še 13 skokov. Foto: www.alesfevzer.com

Slovenci so dobro odprli srečanje in prvo četrtino dobili z 20:13. V drugem delu je Latvija z delnim izidom 8:1 izenačila na 21:21, kar je bilo tudi zadnje izenačenje na tekmi. Slovenija je ob polčasu vodila s 30:23.

V drugem polčasu so se Latvijci v 23. minuti približali le na tri točke zaostanka, a so Slovenci znova odgovorili z delnim izidom 8:0, tako da je Slovenija prvič povedla z dvomestno razliko (40:29). Semafor je ob koncu tretjega dela tekme kazal 51:38 za slovensko izbrano vrsto.

V zadnjem delu so varovanci Aleksandra Sekulića prednost še povečali in pet minut pred koncem srečanja je razlika prvič narastla čez 20 točk (66:45).

Pri Sloveniji je bil z 19 točkami najučinkovitejši Žan Mark Šiško. Urban Durnik jih je dodal 14, Jure Macura pa 12.

Slovenija bo za obstanek med elito in za končno 13. mesto v nedeljo ob 15.45 igrala proti Italiji.