Sam Vokes je takole šokiral gostitelje. Foto: Reuters
Alvaro Morata
Alvaro Morata je eden redkih, ki si v ekipi Chelseaja zasluži pozitivno oceno. Zadel je tako na debiju v španskem, italijanskem kot angleškem prvenstvu. Foto: Reuters
Wayne Rooney
Kakšen čaroben dan za povratnika v Evertonov dres Wayna Rooneyja. Ikona angleškega nogometa je za Everton zadel prvič po letu 2004 in mu proti Stoku prinesel tri točke. Foto: Reuters
Mohamed Salah
Roberto Firmino in Mohamed Salah sta na začetku drugega dela poskrbela za preobrat, vendar je Watford osvojil zaslužene točke. Foto: Reuters

Burnley je v prvem polčasu modrim na njihovem dvorišču odčital lekcijo nogometa, kot je v prejšnji zmagoviti sezoni verjetno niso dobili. Delo jim je olajšal domači kapetan Gary Cahill, ki je po izgubljeni žogi v 14. minuti nespametno podrl Stevena Defourja in si prislužil odhod v slačilnico. Burnley je nato začel vedno bolj nadzorovati obračun in v 24. minuti prišel do vodstva, ko je po podaji Matthewa Lowtona z volejem zadel Sam Vokes. Vokes je predtem že zatresel domačo mrežo, vendar iz prepovedanega položaja.

Gostje so nadaljevali prevlado, po fantastični akciji in diagonalnem strelu je v 39. minuti vodstvo povišal branilec Stephen Ward, sanjski polčas pa je z natančnim strelom z glavo po podaji Defourja zaključil Vokes in osupnil Stamford Bridge.

Alvaro Morata dodobra poživil igro
Chelsea, ki je v prvem polčasu z igralcem manj deloval izgubljeno, se je po odmoru pobral, še zlasti po prihodu rezervista Alvara Morate, ki je poživil igro in izid znižal v 69. minuti po podaji Williana. Mrežo je zatresel še nekoliko pozneje, vendar je bil po mnenju sodnikov po podaji branilca Andreasa Christensena v prepovedanem položaju. Chelsea upov na preobrat ni izgubil kljub izključitvi Cesca Fabregasa (drugi rumeni karton) v 82. minuti, saj je v 88. minuti izid na 2:3 znižal David Luiz po podaji Morate, za kaj več pa je gostiteljem zmanjkalo časa. Burnley je dve minuti pozneje celo zadel še okvir vrat.

Nova goleada za začetek nove sezone
Po sedmih zadetkih na petkovem obračunu, se je angleško prvenstvo nadaljevalo s podobno razburljivo sobotno uvodno tekmo med Watfordom in Liverpoolom, kjer so gledalci spremljali remi s kar šestimi zadetki (3:3). Gostiteljem je zasluženo točko po zmedi v gostujočem kazenskem prostoru v tretji minuti sodniškega podaljška prinesel branilec Miguel Britos. Kot je izvajal Jose Holebas, Georginio Wijnaldum je z glavo žogo nerodno izbijal, do nje se je dokopal rezervist Richarlison, jo poslal proti golu, kjer je Simon Mignolet njegov poskus še ubranil, vendar jo je nato v gol potisnil urugvajski branilec.

Redsi so ob polčasu zaostajali z 1:2, nato pa do preobrata prišli na začetku drugega polčasa. Zablestel je novinec Mohamed Salah. Sprva je priigral enajstmetrovko, ki jo je v 55. minuti uspešno izkoristil Roberto Firmino, nato pa le dve minuti zatem zadel še sam. V prvem polčasu je izid na 1:1 z izjemnim zadetkom poravnal Sadio Mane. Liverpool je stresel tudi okvir vrat in bil prepričljivejši, a se očitno slabih obrambnih navad iz pretekle sezone še ni znebil. Jürgena Kloppa čaka vsaj v tem segmentu še veliko dela.

Klopp: Sodnik bi to moral videti
"Na koncu smo bili nesrečni. Zadnji gol je padel iz prepovedanega položaja. To je jasno, še posebej, ker je linijski sodnik na črti. To bi moral videti. S prvim polčasom nisem bil zadovoljen, drugi je bil boljši," je po tekmi dejal Klopp, nezadovoljen, da so sodniki zadnji gol priznali.