Marko Banić in Saša Zagorac
Marko Banić je bil najboljši strelec tekme s 14 točkami. Zadel je šest metov iz osmih poskusov. Foto: www.alesfevzer.com

Ljubljančani so v drugem delu dosegli eno zmago in petkrat izgubili, njihov skupni izkupiček evropske sezone pa je šest zmag in deset porazov.
Zmaji držali priključek do odmora
Gostitelji, ki so igrali brez sijajnega organizatorja igre Keitha Langforda, so v uvodni četrtini povedli z 18:10. Luka Rupnik je s trojko tik pred koncem prvih desetih minut ujel priključek (18:15).
Saša Zagorac je sredi druge četrtine znižal na 27:26, razigran je bil tudi Dawan Robinson, ki je do odmora nanizal osem točk. Tri minute pred polčasom je Olimpija celo povedla (29:30), nato pa je Unics z delnim izidom 8:3 prišel do majhne prednosti po 20 minutah (37:33).
Unics do ključne prednosti med 26. in 34. minuto
Robinson je v 26. minuti znižal na 47:44, nato pa se je razigral Marko Banić in gostitelji so tretjo četrtino končali s serijo 10:4 (57:48). Na začetku zadnjega dela igre je Unics po košu Quina Coloma povedel s 66:52 in srečanje je bilo odločeno.

V soboto zmaji v Sremski Mitrovici
Olimpija se bo takoj po tekmi odpravila v Srbijo, kjer jo v soboto v 24. krogu Lige ABA v Sremski Mitrovici čaka obračun z Mega Leksom.
"Igrali smo proti odlični ekipi Unicsa, ki premore izjemno izkušene igralce. Svoje izkušnje so pokazali na parketu, saj so kaznovali vsako našo najmanjšo napako. Na koncu so si zmago popolnoma zaslužili. Želim jim vse najboljše v nadaljevanju evropskega pokala, saj mislim, da ga lahko osvojijo. Evropski pokal je bil za našo ekipo dobro tekmovanje, saj so predvsem mladi igralci pridobili določene izkušnje, kar pa je zelo pomembno za njihov razvoj in našo prihodnost. Skozi celotno tekmovanje smo se dobro borili proti ekipam, ki imajo izjemne proračune. Mislim, da sem na koncu lahko kar zadovoljen s tem kar nam je uspelo prikazati. Seveda, želel bi si, da bi se prebili v izločilne boje, ampak v tem trenutku je to naša realnost. Pred nami je zaključek Lige ABA, slovenski pokal in prvenstvo, na kar se moramo popolnoma osredotočiti," je pojasnil trener Gašper Potočnik.