Jaka Blažič v akciji ob Xavierju Rabasedi. Foto: EPA

Katalonci so imeli po prvem polčasu le tri točke prednosti (38:35), v drugem pa niso imeli veliko težav s tekmeci s Kanarskih otokov, saj so jih nadigrali kar s 55:29. Blažič je šestim točkam dodal še pet skokov in dve podaji. Z 19 točkami se je pri domačih sicer najbolj izkazal Kevin Pangos. Barcelona bi si lahko z ugodnim razpletom srednih tekem že zagotovila mesto med osmimi najboljšimi moštvi po rednem delu.

Še pomembnejšo zmago v boju za četrtfinale je dosegel Olympiacos, ki je bil z 89:69 boljši od neposrednega tekmeca za končnico Bayerna. Grki so že po polovici tekme vodili s 50:31. Bavarci so doživeli tretji zaporedni poraz.

Vodilni Fenerbahče je po trdem boju s 76:67 premagal Budućnost. Tekmo je sklenil z delnim izidom 12:1 in ostaja še naprej neporažen na domačem parketu. Črnogorci, ki so se dobro upirali in v prvem polčasu vodili tudi za 10 točk, so še brez zmage v gosteh.

Drugo mesto je z zmago z 80:78 na gostovanju pri četrtouvrščenem Anadolu Efesu zadržal moskovski CSKA. Pred 14.000 gledalci je tekmo odločil Cory Higgins 1,9 sekunde pred koncem. Skupaj je dosegel 19 točk. Moskovčani so ob koncu prvega polčasa povedli s 40:31 in vodstva do konca tekme niso več izpustili iz rok. 5,6 sekunde je s prostima metoma izenačil Krunoslav Simon, toda zadnjo besedo je imel Higgins.

27. krog:
ANADOLU EFES - CSKA MOSKVA
78:80 (20:15, 15:25, 23:21, 20:19)
Dunston 19, Simon 13; Higgins 19, Hines 15, Clyburn 10.

FENERBAHČE - BUDUĆNOST
76:67 (19:16, 17:23, 22:19, 18:9)
Kalinić 14, Vesely 13, Sloukas in Muhammed 11; Clark 20, Bitadze 11.

OLYMPIACOS - BAYERN
89:69 (20:10, 30:21, 22:17, 17:21)
Leday 23, Milutinov 20, Weber 12; Koponen 15, Booker 13, Dedović 10.

BARCELONA - GRAN CANARIA
93:64 (22:19, 16:16, 25:11, 30:18)
Pangos 19, Singleton 16, Kuric 14 ... Blažič 6 (za dve: 2/3), 5 skokov in 2 podaji v 20 minutah; Strawberry 15, Pauli 13, Wiley 11.

DARUŠAFAKA - HIMKI
91:85 (17:23, 31:23, 15:19, 28:20)
Eric 22, Douglas in Evans po 20; Šved 31, Mickey 22.

PANATHINAIKOS - BASKONIA
72:70 (26:10, 22:17, 8:21, 16:22)
Thomas 16, Kilpatrick 14, Calathes 11; Shields in Huertas po 13, Hilliard 12.

MACCABI TEL AVIV - ŽALGIRIS
83:85 (23:19, 22:17, 14:21, 24:28)
Black in Wilbekin po 18; Westermann 16, Walkup 14, Davies in Grigonis po 12.

REAL MADRID - OLIMPIA MILANO
92:89 (19:33, 31:23, 24:19, 18:14)
Llull 14, Randolph 13 v 22 minutah, Ayon 11 in 10 skokov; James 35 (4/9 za tri) in 8 skokov, Nedović in Nunnally po 16 ... Omić 0 (0/3 za dve), 4 skoki v 19 minutah.