Serena Williams se je vrnila na vrh WTA-lestvice, čeprav je sezono zaradi nosečnosti že končala. Foto: Reuters
Rafael Nadal
Rafael Nadal je v nedeljo v Monte Carlu podrl kar nekaj rekordov. Foto: Reuters
Murray: Vedno se je težko obdržati na vrhu

23-kratna zmagovalka grand slamov, Američanka Serena Williams, ki je prav v teh dneh izdala, da je pri 36 letih v veselem pričakovanju, je prehitela Nemko Angelique Kerber.

Do spremembe na vrhu je prišlo, ker je letos turnir v Stuttgartu teden dni pozneje, zato so se Nemki zbrisale točke za lanski naslov. Kerberjeva se lahko na vrh vrne že prihodnji teden, če se bo v Stuttgartu uvrstila v polfinale, mlajša od sester Williams pa naj bi se teniški karavani znova pridružila leta 2018.

Najboljše slovenske igralke, ki so pretekli teden uspešno nastopile v pokalu Fed, so zadržale svoje položaje. Dalila Jakupović je še za eno mesto izboljšala svojo rekordno uvrstitev in je zdaj 133., šest mest za njo je Tamara Zidanšek, Polona Hercog, ki se po nizu poškodb in operacij pospešeno pripravlja za vrnitev na 'tour', pa je 178.

Nadal skočil na peto mesto
V moški konkurenci pa se je na lestvici ATP na peto mesto povzpel Rafael Nadal, ki je v nedeljo desetič osvojil turnir v Monte Carlu. Najvišje uvrščeni slovenski tenisač je Blaž Kavčič na 128. mestu, Grega Žemlja kot drugi je ta teden izgubil 20 mest in padel na 182., še naprej pa nazaduje tudi Blaž Rola (271.). Na vrhu lestvice ni sprememb; Andy Murray vodi pred Novakom Đokovićem in Stanom Wawrinko.