Marco Asensio je zagotovil Realu lepo prednost pred povratno tekmo na stadionu Santiago Bernabeu. Foto: Reuters
Zinedine Zidane kljub zmagi ni bil zadovoljen s predstavo svojih izbrancev. Foto: Reuters

Zinedine Zidane se je odločil za precej spremenjeno zasedbo v primerjavi s prvenstvenim porazom proti Villarrealu (0:1). Le Dani Carvajal in Raphael Varane sta ostala v začetni enajsterici, Cristiano Ronaldo, Gareth Bale in Marcelo sploh niso bili v kadru za tekmo na stadionu Municipal de Butarque.

Najlepšo priložnost v prvem polčasu je imel Lucas Vazquez, ki je bil malce prepozen pred vrati po lepi podaji Marca Asensia z leve strani tik pred odmorom.

V drugem polčau so bili gostitelji zelo nevarni, Francisco Casillo je imel veliko dela. Nordin Amrabat in Claudio Beauvue sta najbolj zapretila. Zidane je v igro poslal tudi Luko Modrića in Isca. V predzadnji minuti je Theo Hernandez z leve strani podal pred vrata, kjer je Asensio s petih metrov z levo nogo ob bližnji vratnici matiral vratarja Nerea Champagneja.

Povratna tekma bo v sredo na stadionu Santiago Bernabeu.