Tekmo smo nadzirali od samega začetka. V drugi četrtini smo nekoliko bolj pritisnili in naredili razliko, nato pa z nepopustljivo obrambo in razpoloženim napadom dosegli zmago. Mislim, da so gledalci lahko videli lepo košarkarsko predstavo.

Simon Petrov, trener Krke

Novomeščani so zasluženo prišli do dveh točk, večji del naloge pa so opravili v zaključku prvega polčasa, ko so za več kot štiri minute zaprli vse dohode do svojega koša in naredili delni izid 14:1 za vodstvo s štirinajstimi točkami prednosti (50:36).

Prednost je Krka v drugem polčasu še povečala (63:42), tako je domači trener Simon Petrov ponudil priložnost vseh igralcem, med katerimi je Žiga Dimec zbral 21 točk, Dalibor Đapa 16, najvišji statistični indeks pa je imel Marko Jošilo za 14 točk, 9 skokov in 5 podaj (24).

Košarkarji Krke so imeli odličen strelski večer - zadeli so 12 trojk iz 24 poskusov ter imeli 70-odstotni met za dve točki (21:30). Pri Rogaški je Miha Fon dosegel 15 točk, Mitja Nikolić pa 14.

27 točk in 18 skokov Pavića
Veliko zanimivejša je bila tekma med Šentjurjem in Šenčurjem. V zadnjem napadu je Marcus Samuel Williams zgrešil trojko za zmago gostiteljev, odločal je podaljšek. V tem so gostje hitro povedli (81:89), v zadnji minuti pa so zgrešili pet prostih metov in Šentjurju so ponudili priložnost za izenačenje (87:90). V zadnjem napadu sta Miloš Pešič (26 točk, 6 podaj, 4 skoki, indeks 30) in Marko Popadić (19 točk, 7 podaj) poskusila s trojkami, vendar nista bila dovolj natančna za nov podaljšek.

Junaka pri Šenčurju pa sta bila dva, Smiljan Pavić, ki je dosegel 27 točk (met 10:17) in ujel kar 18 odbitih žog (indeks 38), ter Jan Rebec, ki je zadel pet trojk in s 25 doseženimi točkami postavil osebni rekord v Ligi Nova KBM.