Giannis Antetokounmpo je bil znova najnevarnejše orožje Milwaukeeja, dobrih pet sekund pred koncem je prispeval odločilni koš na tekmi. Foto: Reuters

To je bila res neverjetna zmaga! Kljub vrnitvi Bostona smo v ključnih trenutkih ostali zbrani in disciplinirani - in to je na koncu odločilo tekmo v našo korist.

Giannis Antetokounmpo
21-letni Jaylen Brown, najboljši posameznik Bostona, v seriji proti Milwaukeeju dosega po 20,3 točke na tekmo. Če bo nadaljeval odlične predstave, bo postal najmlajši košarkar v bogati zgodovini Celticsov, ki bo v posamezni seriji prispeval vsaj 20 točk na tekmo. Za zdaj rekord drži legendarni Tom Heinsohn (22 let). Foto: Reuters
40-letni Manu Ginobili je zadel tri trojke in Spursi so podaljšali serijo proti branilcem naslova. Foto: Reuters
LeBron James je zrežiral zmago Clevelanda, ki je izenačil na 2:2 proti Indiani Foto: Reuters

San Antonio je ugnal Golden State s 103:90 in znižal na 1:3 v zmagah.

Bostončani so srečanje sicer začeli bolje, po košu Marcusa Morrisa so povedli s +7 (5:12), nato pa so gostitelji strnili vrste v obrambi, tekmeca so prisilili v kopico napak, ki so jih izkoristili z obrestmi.

Še pred koncem prve četrtine so vodili za sedem točk (24:17), odlično igro v napadu so nadaljevali tudi v drugi polovici prvega polčasa, ki so jo dobili s 27:18, najvišjo prednost pa je z zadnjim košem druge četrtine s polrazdalje zagotovil Jabari Parker (+16; 51:35).

Boston nadoknadil 20 točk zaostanka
Toda Celticsi, ki med drugim igrajo brez poškodovanih Kyrieja Irvinga, Gordona Haywarda, Marcusa Smarta in Daniela Thiesa, se niso kar tako predali, svoje upe pa so položili v izjemnega Jaylena Browna, ki je bil za domačo obrambo nerešljiva uganka. Zadeval je od vsepovsod, hrabro je prodiral pod koš, na pomoč mu je priskočil še novinec Jayson Tatum. Čeprav je Boston zaostajal že za 20 točk (65:45), mu je uspelo v zadnji četrtini po polaganju Morrisa izid izenačiti na 77:77.

Antetokounmpo potegnil Buckse čez cilj
Gostitelji so se znašli v škripcih, a so se še pravočasno zbrali po zaporednih trojkah Thona Makerja in Erica Bledsoeja. Dobro minuto pred koncem je Boston vseeno prvič po prvi četrtini povedel, ko je s polrazdalje zadel Tatum (99:100). Sledil je napet zaključek, v katerem je odločilen koš po zgrešenem polaganju Malcolma Brogdona prispeval Giannis Antetokounmpo (Janis Andetokumbo) (104:102). Met za izenačenje je ob sireni zgrešil Morris. "To je bila res neverjetna zmaga! Kljub vrnitvi Bostona smo v ključnih trenutkih ostali zbrani in disciplinirani – in to je na koncu odločilo tekmo v našo korist," je takoj po obračunu povedal prvi strelec Milwaukeeja Antetokounmpo (27 točk). Pri Bostonu je bil najbolj razpoložen Brown (34 točk). Serija se bo nadaljevala v TD Gardnu v Bostonu.
James in Korver priigrala zmago Cavaliersom
Indiana je izgubila četrto tekmo proti Clevelandu s 100:104, izid v zmagah je zdaj izenačen na 2:2. Cavaliersi so imeli ob odmoru deset točk naskoka (50:60), nato pa so znova popustili in Pacersi so prevzeli vodstvo deset minut pred koncem po trojki Domantasa Sabonisa (83:82).
Sredi zadnje četrtine je Indiana povedla z 92:89, nato pa se je gostiteljem popolnoma ustavilo v napadu. Posebej junak uvodne tekme Victor Oladipo je imel slab strelski večer (5/20 iz igre). Kyle Korver je zadel dve ključni trojki, LeBron James pa je z dvema prodoroma in polaganjema dokončno prevesil tehtnico na stran Cavaliersov. James je drugo tekmo zapored odigral celoten drugi polčas, na parketu je bil kar 46 minut, prispeval je 32 točk, 13 skokov in sedem podaj.

Vzhodna konferenca, 1. krog:
MILWAUKEE (7) - BOSTON (2) 2:2
104:102 (24:17, 27:18, 24:32, 29:35)
Antetokounmpo (Andetokumbo) (12/20 iz igre) 27, Middleton 23 (3/5 za tri), Parker 16; Brown 34 (5/8 za tri), Tatum 21, Horford in Morris po 13.

WASHINGTON (8) - TORONTO (1) 2:2
106:98 (22:30, 18:21, 40:29, 26:18)
Beal 31 (5/7 za tri), Wall 27 in 14 podaj, Porter in Gortat po 12; DeRozan 35 (10/29 iz igre), Lowry 19, Valančiunas 11.

INDIANA (5) - CLEVELAND (4) 2:2
100:104 (24:30, 26:30, 28:20, 22:24)
Sabonis 19, Turner in Oladipo po 17, Young in Collison po 12; James 32 (12/22 iz igre), 13 skokov in 7 podaj v 46 minutah, Korver 18, Smith in Clarkson po 12.