Peter Prevc je postal prvi slovenski smučarski skakalec, ki je dobil tri zaporedne tekme za svetovni pokal. Foto: EPA

Peter Prevc se je v koledarskem letu 2015 že 22. uvrstil na oder za zmagovalce. Rekord drži Adam Malysz iz leta 2001 (23).

Sanjski konec tedna za Petra Prevca
Nov veliki dan za Petra Prevca
Zadnjih 5 skokov na nedeljski tekmi v Engelbergu

Fantastičen konec tedna za starejšega izmed bratov Prevc, ki se je z drugo zmago v dveh dneh še utrdil v vodstvu skupnega seštevka za svetovni pokal. Domen Prevc, ki je bil na sobotni tekmi uvrščen tik pod vrh, je tokrat osvojil peto mesto. Od petih Slovencev se je do točk dokopal še Robert Kranjec, ki je bil 21.

Hayböck, ki je bil po prvi seriji uvrščen na 6. mesto, je Prevcu v finalu vrgel rokavico, potem ko je doskočil pri 135,5 m in suvereno prevzel vodstvo, a je imel Prevc drugačne načrte. V finalni seriji je skočil 142 metrov in postavil uradni rekord skakalnice, neuradnega sicer s 142,5 metra še vedno iz leta 2011 drži Jaka Hvala. Prevc je na koncu s 304,2 točke gladko zmagal. Njegova prednost pred Hayböckom je bila kar 19,4 točke!

P. Prevc ve, kaj zdaj javnost pričakuje
"Dosegel sem dva najboljša skoka v Engelbergu in bolje skorajda ni mogoče. Vem, kaj zdaj javnost pričakuje, vem pa tudi, da vedno ne morem biti prvi. Grem korak za korakom. Vsaka tekma je svoja zgodba," je takoj po tekmi dejal slovenski as.

165 točk naskoka pred Freundom
Prevc je na sedmih letošnjih tekmah zbral 564 točk in suvereno zaseda vrh skupnega seštevka. Drugi je Severin Freund, ki ima 399 točk, tretji Gangnes (370 točk). V deseterico je uvrščen še en Slovenec, Domen Prevc je osmi (211 točk).

Lanišek in Tepeš obstala v prvi seriji
V finalno serijo se je od petih Slovencev uspelo uvrstiti le trem. Peter Prevc je z odliko opravil svoje delo in s fantastičnim skokom, dolgim 138,5 m, prevzel vodstvo. V peterico najboljših se je uvrstil še njegov mlajši brat Domen Prevc, ki je osvojil 5. mesto (137 m), za starejšim bratom je zaostal za 9,7 točke. Kranjec je bil 19. (125,5 m), medtem ko se Anžetu Lanišku (40. mesto) in Juriju Tepešu (43.) ni uspelo uvrstiti v finale.

Končni vrstni red:      daljava   točke