Novogoričani so uspešno nadomestili odsotnost prvega strelca Ettiena Velikonje. Foto: MMC RTV SLO
Interblock
Hit Gorica ujela Celjane
7. zaporedna zmaga Drave
Zadetki iz Lendave in Domžal

Kljub začetnemu pritisku domačih so povedli Primorci. V 19. minuti je Gorazd Gorinšek poslal predložek v kazenski prostor Celjanov, kjer se je v zmedi najbolje znašel Sebastjan Komel in žogo z bližine poslal v mrežo. Novogoričani so bili blizu povišanja vodstva ob koncu polčasa, ko je strel Milana Osterca za las zletel mimo leve vratnice Aleksandra Šelige.

Osterc uspešno zaključil protinapad
Tudi po odmoru so imeli več od igre gostje. Osterc, Enes Demirovič in Mladen Kovačevič so po vrsti zapravili priložnosti. V 73. minuti pa vendarle žoga v mreži Šelige. Po hitrem protinapadu je Osterc na robu kazenskega prostora preigral Janeza Zavrla, nato pa zadel po tleh.

Napori Celjanov, ki so imeli občutno terensko premoč (58:42), so obrodili sadove šele v sodnikovem podaljšku. Komel je v kazenskem prostoru podrl Nejca Pečnika, tako da je sodnik Vinčič pokazal na enajstmetrovko, ki jo je zanesljivo izvedel Uroš Korun. Varovanci Slaviše Stojanoviča so do konca pritiskali za izenačenje, a je goriški bunker odbil vse napade.

Drava melje naprej
Nogometaši Drave nadaljujejo odlične predstave v spomladanskem delu. Z 2:0 so premagali Rudar, kar je njihova 7. zmaga zapored. Odločitev je padla med 74. in 77. minuto. Najprej je Doris Kelenc po podaji Marka Drevenška Bobana Saviča premagal s strelom z okoli 20 metrov. Veselje se še ni dobro poleglo, ko je semafor kazal že 2:0. Z roba kazenskega prostora je bil uspešen Joao Gabrijel Da Silva. Ta je nato slekel majico, dobil drugi rumeni karton in predčasno šel v slačilnico. Do konca so imeli več priložnosti Velenjčani, a se domača mreža ni zatresla.

Iličič osrednji mož srečanja v Lendavi
Nafta in Interblock sta se razšla brez zmagovalca (3:3), s čimer sta zadovoljna oba kluba, saj sta ohranila varen položaj na lestvici. Domači so povedli v 22. minuti, potem ko je odbito žogo Peter Gerenčer pospravil v mrežo. Gostje so izenačili v 40. minuti prek Josipa Iličiča, ki je z okoli 15 metrov zadel desni zgornji kot vrat Stanislava Kuzme. Malo pozneje je bil zaradi grobega prekrška izključen Blaž Božič.

Nafta je v novo vodstvo prešla v 62. minuti. Janez Strajnar je poskus Damirja Dodleka odbil do Siniše Jankovića, ki je žogo potisnil v mrežo. Za odgovor je poskrbel Iličič z mojstrskim lobom z desne strani. Točo golov v 7 minutah sta zaokrožila Blaž Brezovački in seveda Iličič, ki je osmešil enega izmed domačih branilcev, nato pa zadel z roba kazenskega prostora.

Domžalčani do polnega plena
Zdesetkane Domžale so z golom Džengisa Čavuševiča pokorile Luko Koper (1:0). Boljši domačini so zmagoviti zadetek dosegli v 74. minuti. Mitja Zatkovič je sprožil z okoli 25 metrov, žoga se je od prsi Ermina Hasiča odbila do Čavuševiča, ki jo je poslal v mrežo. Zmaga domačih bi bila lahko še višja, a je v zadnji minuti Zatkovič izgubil dvoboj na štiri oči s Hasičem.