V Kranju je odločal peti niz v katerem je Panvita Pomgrad povedla s 3:7 in 4:10. Foto: Odbojkarska zveza Slovenije

Triglav, ki mu je to sezono uspelo nekaj odmevnih zmag, ni izkoristil domačega igrišča, prav tako ne prednost z 2:1 v nizih. Prekmurcem je uspel preobrat, predvsem zaradi napak domačih igralcev, ki so sicer bili po statističnih podatkih boljši skoraj v vseh elementih. Ni jim pomagalo ne 13 blokov, pet jih je dosegel Uroš Tučen, ne 8 asov, pet jih je vknjižil Đorđe Jovovović, in ne boljši sprejem.

Šket prispeval 19 točk
ACH Volley je na krilih dobrih servisov in razpoloženega Alena Šketa zanesljivo ugnal Krko. Prva dva niza je dobil z visoko razliko, nekoliko je stopil s plina v tretjem, ko so gosti do polovice niza celo vodili, pa so po izidu 16:16, pa so domači dosegli tri zaporedne točke, do konca pa prednost povišali na pet točk. Šket je dosegel 19 točk, namesto Nikole Gjorgieva je zaigral na korektorskem mestu.

"Pred tekmo smo se zavedali, da je lahko Krka sila neugoden nasprotnik, kar so dokazali tudi na polfinalni tekmi pokalnega tekmovanja. Zato smo si želeli čim bolje odigrati ter izvajati dovolj pritiska s servisom. To nam je v prvem in drugem nizu uspevalo, v tretjem so se na začetnem udarcu pojavile napake, kar je tudi pripeljalo do malce bolj izenačenega poteka skozi niz. Vendar smo z blokom in dobro igro v napadu lahko zadovoljni, zdaj bolj mirno pričakujemo povratno tekmo v Novem mestu," je povedal domači trener Radovan Gačič.

Calcitu servis ne steče po željah
Na podoben način je do zmage prišel tudi Calcit, ki je v dveh nizih prav tako nadigral prvaka zelene skupine Alpacem Kanal, nekoliko bolj izenačen je bil le prvi, v katerem pa so imeli gostitelji prav tako ves čas vse reči pod nadzorom. Precej boljši so bili predvsem v bloku, s štirimi točkami se je v tem elementu izkazal Uroš Pavlović.

"Spet smo imeli preveč težav na servisu. Vsak dan ga treniramo tudi po eno uro, toda ... Težava je, da imamo premalo samozaupanja, premalo smo bili tudi agresivni, kar predvsem velja za prvi niz. V nadaljevanju je bilo nekaj boljše, ko smo umaknili njihovega podajalca od mreže, vemo pa, da imamo odličen blok. Zato sem s te strani nekoliko razočaran, čeprav smo na koncu brez večjih težav prišli do zmage, vendar so bili Kanalci slabši, kot so bili v pokalni tekmi," ni bil navdušen nad igro svojih varovancev trener Calcita Mladen Kašić.

14 točk Kržiča ob zmagi Maribora
Vlogo favorita je zanesljivo opravičil tudi i-Vent Maribor. V igri blestel ravno ni tako kot na prejšnjih tekmah, a to mu niti ni bili potrebno. Fužinar je ugnal s 3:0, nizi so se končali na 20, 21 in 16. Razliko je delal predvsem srednji bloker Janž Janez Kržič, ki je dosegel 14 točk, v statistiko pa vpisal tudi tri ase in tri bloke.

DRŽAVNO PRVENSTVO (M), četrtfinale, prve tekme
ACH VOLLEY - KRKA 3:0 (15, 11, 20)
ACH Volley: Marković, Jo. Kržič 1, Šket 19 (1 as, 2 bloka), Najdič 1 (1 blok), Marovt 3, Šen 2 (1 blok), Koncilja 6 (2 bloka), Kovačič, Gjorgiev, Sešek, Pokeršnik 10 (2 bloka), Videčnik 6 (2 asa, 2 bloka), Song.
Krka: Jarvis 9 (2 asa, 1 blok), Medved, G. Erpič 1, Kocjančič, Kosmina 8 (1 blok), Bregar 7 (3 bloke), Verdinek, Kožar 1 (1 as), Pulko, U. Erpič, Lindič 1, Rojnik 1, Mejal, Laknar.

CALCIT VOLLEY - ALPACEM KANAL 3:0 (22, 13, 15)
Calcit Volley: Planinšič (2 bloka), Vinkovič 3, Lazar 1 (1 as), Klobučar, Karadža Pevc, Košenina, Nikolić 3 (2 bloka), J. Okroglič 9, Mitrašinović 9 (1 as, 1 blok), Brunet 9 (1 as), Bakonji 1 (1 as), Dulčev 5 (1 as), Pavlović 7 (1 as, 4 bloke).
Alpacem Kanal: Kodrič 2 (1 as), Stojanovič, Cafuta, Jakovac 3 (1 as), Karnel, Godnič 2 (1 as, 1 blok), Kavčič, Maretič, G. Okroglič, Blazcovics 3, Vrtovec 10, V. Ranc 8 (1 as, 1 blok).

I-VENT MARIBOR - FUŽINAR SIJ METAL 3:0 (20, 21, 16)
I-Vent Maribor: Fužir 1 (1 blok), Vodušek, Pernuš 1, S. Adžović, McConnell 12 (1 as, 1 blok), Valenčič, Bračko 8 (1 as), Kumer, Ja. Kržič 14 (3 ase, 3 bloke), Donik 4, Fink 8 (2 bloka), M. Novak.
Fužinar Sij Metal: Pušnik 2 (1 as), Križanič 6 (2 asa), Lednik 1 (1 as), Robida 19 (1 blok), D. Ranc, Stojanov 2 (1 as), Libnik, Javornik 2 (1 blok), Plesec 6, Podričnik 3, Zmagaj, Hribernik.

HIŠA NA KOLESIH TRIGLAV - PANVITA POMGRAD 2:3 (18, -19, 17, -19, -9)
Hiša na kolesih Triglav: Andovski, Nanut 15 (2 asa, 1 blok), Peruničić 8, Tučen 6 (5 blokov), Fajfar, Snedec 4 (3 bloke), Šikanič 2 (2 bloka), Mali 2 (1 as), A. Adžović, Jovović 28 (5 asov, 2 bloka), Zalokar, Jančič 1 (1 as).
Panvita Pomgrad: Rajnar, Doda 23 (2 asa, 4 bloke), Šormaz 15 (1 as), Kolarić, Drvarič 4 (1 blok), Vrabl, Suhadolnik 2 (1 blok), Bedrač 7 (1 as, 3 bloke), D. Novak, Mirković 21 (1 as, 1 blok).

Druge tekme bodo 20. marca, razen tekme Krka - ACH, ki bo 21. marca.

Ali lahko mariborske odbojkarice v finalu presenetijo Kamničanke?
Nova KBM Branik in Calcit Volley pričakovano v finalu

V finalu ženskega odbojkarskega pokala bosta pričakovano igrali najboljši slovenski ekipi Nova KBM Branik (v vitrini ima kar 19 pokalnih lovorik) in Calcit Volley. Mariborčanke so v gosteh Krim premagale s 3:0 (13, 16, 16), nekoliko več dela so imele na gostovanju pri Sip Šempetru Kamničanke, zmagale so s 3:1 (15, 27, -16, 14).