23. sezona državnega prvenstva je prinesla zanimiv finale, čeprav kamniške igralke niso dobile nobene tekme. Nova KBM slavi 13. naslov prvakinj, četrtega zaporednega. Foto: Aleš Fevžer
Mariborčanke četrtič državne prvakinje

Prvi niz so gostje dobile s 25:20, v drugem pa je polna kamniška športna dvorana videla pravo dramo in zelo dinamično ter borbeno igro. Calcit Volleyball je imel dve zaključni žogi. Iza Mlakar je uspešno končala napad za svojo deseto točko in izenačila na 26. Nika Blagne je s servisom mariborski ekipi priborila zaključno žogo, ki jo je unovčila Ana Starčevič, v lanski sezoni še v kamniškem dresu.

Zadnji niz je bil poln preobratov. Nova KBM je povedla s 4:10, toda Kamničanke so jih ujele in vodile z 21:19. V finišu so bile premalo zbrane in po uri in pol igre se je svojega 13. naslova veselila Nova KBM, ki je tako Calcitu vrnila za poraz v pokalnem tekmovanju.

Tjaša Turnšek se je izkazala z 19 točkami, pri zmagovalkah pa je Ana Starčević prispevala 15 točk, Iza Mlakar pa točko manj.