Slovenske odbojkarice
Slovenke so se z dobro igro v predtekmovalni skupini C z vsega enim izgubljenim nizom zanesljivo uvrstile v polfinale. Foto: www.alesfevzer.com

V prvem nizu so imele Slovenke težave pri sprejemu in v napadu ter ob drugem tehničnem odmoru zaostajale že za sedem točk. Na koncu je bilo 16:25.

V drugem nizu so domače odbojkarice popravile sprejem, prodornejše so bile v napadu in po točki kapetanke Marine Cvetanović prvič na tekmi pobegnile za štiri točke (18:14). Na servis Sare Najdič so dosegle še tri točke zapored, prednost sedmih točk pa je bila dovolj visoka za izenačenje na 1:1 (25:18).

V tretjem nizu so Slovenke vodile z 20:16, a so jih nato Slovakinje ujele in tudi povedle (20:21). Kljub temu so do prve zaključne žoge prišle gostiteljice in ga na koncu tudi dobile s 26:24.

V četrtem nizu so Najdičeve varovanke zaostajale s 13:18, ob znova neprepričljivem sprejemu in napadu pa jim zaostanka ni več uspelo nadomestiti.

V odločilnem nizu so se Slovenke znašle pri -3, a je Monika Potokar izid pri sedmi točki izenačila. Sledilo je še izenačenje na 9:9, ki pa je bilo zadnje na tekmi. Slovakinje so slavile z 12:15. Slovenke so dvakrat s 3:2 premagale že pred začetkom Evropske lige.