Prizor s tekme Slovenija - Španija
Matija Pleško in Alen Pajenk v bloku. Foto: Reuters
Španija je upravičila vlogo favorita. Foto: Reuters
Španci upravičili vlogo favorita

Slovenci so dobili prvi niz s 25:16, preostale tri pa izgubili z 20:25, 21:25 in 18:25. Na drugi tekmi skupine C bosta igrali Slovaška in Francija. V petek ob 15.30 se bo Slovenija pomerila s Slovaško. V nadaljnje tekmovanje vodijo prva tri mesta.

Odličen prvi niz
Slovenija je z začetno postavo Alan Komel, Matija Pleško, Rok Satler, Davor Čebron, Sebastijan Škorc, Mitja Gasparini in Alan Pajenk povedla s 5:2, na prvi tehnični odmor pa odšla s prednostjo petih točk. Španci so razliko zmanjšali na na 9:11. Sledil je slovenski niz 6:1, pri čemer je zadnje tri točke prispeval Pajenk. Začetek drugega niza je bil za Slovenijo prav tako obetaven, saj je bil izid do pete točke izenačen. Zanesljive in hitre igre je bilo nato konec. Napak je bilo vedno več, še največ težav je bilo pri sprejemu. Španija je povedla z 11:6.

Nerazumljiv padec v odločilnih trenutkih
V tretjem nizu so Španci na drugi tehnični odmor odšli s prednostjo 16:10. Slovenci so jih vseeno ujeli na 21. Nato sta vse niti v svoje roke prevzela najboljša posameznika na tekmi, brata Falasca. Varovanci Iztoka Kšele se niso predali. Četrti niz so začeli z vodstvom 6:2 in vodili še z 11:9. Sledil je nov padec v igri, ko nista delovala zlasti sprejem in organizacija igre. S petimi zaporednimi točkami je Španija prevesila tehtnico na svojo stran.

Nasprotnik znal izkoristiti nezbranost
"Odlično smo vstopili v tekmo, nato pa so Španci zablesteli v servisu. Mi takšni igri Špancev s sprejemom nismo sledili. Nasprotnik, ki je zelo izkušen, je to znal izkoristiti in zmagati," je povedal selektor Iztok Kšela. Podobno je razmišljal kapetan Pleško: "Začeli smo dobro. Odlično smo servirali, medtem ko Španci niso dobro sprejemali. Ta dva elementa sta odločila v našo korist zato tudi naše vodstvo z 1:0. Nato se je položaj povsem spremenil."