Slovenci so v četrtek premagali Egipt, danes pa (bolj kot ne z rezervisti) še Kamerun, ki je vztrajal s prvo postavo. Dan po slovesu Mitje Gasparinija od reprezentančnega dresa se zdi, kot da ima Slovenija že uspešnega naslednika na položaju korektorja: mladega kamniškega odbojkarja Nika Mujanovića, ki je danes dosegel 23 točk. Foto: OZS
Slovenci z rezervisti premagali Kamerun

Slovenski selektor Gheorghe Cretu je spočil večino udarnih igralcev. Sprejemalski par sta na začetku sestavljala Rok Možič in Klemen Čebulj, podajalec je bil Ropret (od tretjega niza Planinšič). Na mestu korektorja je priložnost dobil Nik Mujanović in jo imenitno izkoristil. Že v prvem nizu je bil razpoložen s sedmimi točkami, tudi na koncu je bil s 23 točkami najučinkovitejši.

Uvodni niz (25:17) je minil v znamenju slovenske premoči. Napad je bil brezhiben (v točkah 17:6), blokerji uigrani, ritem igre pa zelo visok. Nato je Cretu naredil nekaj menjav, na mesto sprejemalca sta prišla Rok Bračko in Žiga Štern. Kamerun je drugi niz dobil na 21, tretjega ob številnih slovenskih napakah celo na 18, potem ko je z nizom petih točk povedel z 19:11.

Zadnji točki na tekmi Slovenija - Kamerun

Rezervna postava je v nadaljevanju upravičila zaupanje. Z odličnimi servisi Žige Šterna so Slovenci v četrtem nizu, ko so bili precej boljši v bloku (5:1) ušli na 21:15, v odločilnem petem nizu pa ohranjali prednost do konca. Bračko je v domači dvorani z uspešnim napadom priboril zaključno žogo, ki jo je unovčil 18-letni Mujanović.

Najboljši pri Kamerunu, s katerim so se Slovenci pomerili na lanskem svetovnem prvenstvu v Stožicah (v 1. krogu je bilo 3:0), je bil korektor Ivan Kody Bitjaa s 23 točkami. Podajalca Dejana Vinčića ni bilo v kadru, saj se je včeraj poškodoval, verjetno pa ne gre za nič hujšega.

Slovenija se pripravlja na evropsko prvenstvo, ki se bo začelo 28. avgusta. Prva tekma v Varni jo čaka v sredo, 30. avgusta, ko ji bo nasproti stala Ukrajina.

Nik Mujanović: "Tudi sam sem bil zelo presenečen, da sem dobil toliko priložnosti za igro, saj še do včeraj nisem vedel, da bom sploh igral. Čeprav so fantje vsi bolj izkušeni od mene, se take stvari, kot so padci v igri, dogajajo. A pomembno je, da ne nehamo igrati in se spodbujamo. Tudi sam spodbujam, kolikor le imam energije. Na koncu smo se izvlekli, stopili smo skupaj in vse elemente naredili tako kot je treba, rezultat pa je bil zato očiten."