ACH Volley
ACH Volley je prvi pokal osvojil v sezoni 2004/05 še pod imenom Autocommerce Bled. Foto: www.alesfevzer.com
ACH Volley v Hočah do desete pokalne lovorike

Calcit je še v sredo igral na Korziki v drugem krogu Pokala CEV, v polfinalu pa je v petem nizu s 15:13 le strl odpor Triglava. ACH je na drugi strani s 3:0 premagal Hoče.
V prvem nizu je bil izid izenačen kar 14-krat, večinoma pa so bili v prednosti Kamničani, ki so med drugim vodili s 14:11, 15:12 in 21:19. Toda v končnici niza so bili bolj zbrani ljubljanski odbojkarji, ki so na servis Petra Đirlića prišli do vodstva z 22:21 in izkoristili tretjo zaključno žogo za zmago s 26:24.

Drugi niz je bil izenačen le do četrte točke, nadaljevanje pa je bilo v znamenju aktualnih državnih prvakov, ki so izkoristili slabši sprejem kamniške ekipe. Do odločilne prednosti so prišli na servis Matica Videčnika, ki je zadnji dve sezoni nosil dres Calcita Volleyja, pobegnili so za osem točk (14:6). Na koncu je bilo 25:19.

Tudi tretji niz se ni začel po željah Kamničanov, ki so imeli še naprej težave pri sprejemu in posledično tudi v napadu. Zaostajali so že s 3:10 in 4:11, a se niso predali in naredili preobrat za vodstvo s 15:14. Pozneje so ušli za štiri točke (23:19) in niz dobili s 25:20.

Na začetku četrtega niza je ACH povedel z 12:8, na drugi tehnični odmor odšel s prednostjo sedmih točk in se po zmagi s 25:18 veselil nove lovorike. Za zmagovalce je to jubilejni deseti pokalni naslov, Kamničani pa so ostali pri treh.

Ekipi se bosta kmalu spet pomerili. V četrtek bo v dvorani Tivoli na sporedu tekma v okviru Srednjeevropske lige, štela pa bo tudi za četrti krog državnega prvenstva.