Čeprav smo izgubili, moram čestitati igralkam, da niso popuščale, da so se borile do konca, do zadnje točke. Na tekmah v Ligi prvakinj pričakujem, da damo na igrišču najbolje, kar smo v tem trenutku sposobni, in mislim, da smo danes v dveh nizih to dobro izpolnjevali.

Gašper Ribič, trener Calcita Ljubljane
Turške odbojkarice znova premočne za Calcit

Ljubljančankam je v prvem nizu uspevalo držati korak z močnejšimi nasprotnicami, ki so v zaključku pobegnile in povedle z 1:0. V drugem nizu so nato svojo premoč nadaljevale, onesposobile so slovenske predstavnice.

Gostiteljice, ki so sicer napravile več napak (20:13), so v tretjem nizu zmago le še potrdile. Po štirih odigranih krogih so trdno zasidrane na vrhu lestvice skupine B, v dozdajšnjih tekmah so oddale zgolj en niz. Calcit Ljubljana zaseda zadnje mesto, Ljubljančanke so izgubile vseh 12 nizov.

Turška ekipa enostavno pretrd oreh
Tekmo so Ljubljančanke sicer začele odlično, vodile so vse do drugega tehničnega odmora, nato pa popustile. Gostiteljicam je uspel delni izid 5:0, s katerim so prišle do vodstva z 19:16. Varovankam Gašperja Ribiča se je uspelo približati na vsega točko zaostanka (20:19), a so nato izgubile naslednjih pet točk, s tem pa tudi prvi niz. V drugem nizu so bile Turkinje enostavno razred zase. Ljubljančanke so imele težave s sprejemom, posledično tudi z organizacijo napada, kar so igralke Vakif Banka hitro izkoristile in nasprotnicam dovolile vsega osem točk.

V tretjem nizu so odbojkarice Calcita znova zaigrale nekoliko bolje, a kakovost je bila na strani Turkinj, ki jim je z višino in izkušnjami uspelo tekmo mirno pripeljati do konca.

Bitka servisa in sprejema
"Kot sem dejal že pred tekmo, bo šlo za bitko servisa in sprejema. Prvi niz smo lepo igrali, dobro začeli, na koncu naredili kakšno napako preveč in niz izgubili. Popustili smo tudi na sprejemu, vendar ga je proti tako kakovostni ekipi težko držati vso tekmo. V drugem nizu smo se ustavili, v tretjem pa smo se spet borili do konca. Čeprav smo izgubili, moram čestitati igralkam, da niso popuščale, da so se borile do konca, do zadnje točke. Na tekmah v Ligi prvakinj pričakujem, da damo na igrišču najbolje, kar smo v tem trenutku sposobni, in mislim, da smo danes v dveh nizih to dobro izpolnjevali," je po tekmi dejal trener Calcita Ribič.