Plavanje - Arhiv

Ryan Lochte: Novi ameriški zlati deček plavanja

Znani Ryan Lochte: Novi ameriški zlati deček plavanja

29.7.2012

Pred vsakimi olimpijskimi igrami ameriški mediji in tamkajšnja mašinerija delanja junakov izpostavijo posameznika, ki ga nato skomercializirajo, kot je le mogoče. Letos je ta heroj Ryan Lochte.

Plavanje ima svojega Armstronga

Plavanje Plavanje ima svojega Armstronga

21.8.2008

Nizozemec Maarten van der Weijden je premagal raka, v Pekingu pa se je okitil z naslovom olimpijskega prvaka v maratonskem plavanju na 10 km.

Phelps preprosto ni smel izgubiti

Plavanje Phelps preprosto ni smel izgubiti

20.8.2008

Milorad Čavić je bil v torek zvečer v Beogradu sprejet kot veliki junak, srbski mediji pa so se "na veliko" razpisali o "prevari stoletja". Sobotna zmaga Michaela Phelpsa na 100 metrov delfin

Statistika pravi, da je Phelps največji

Plavanje Statistika pravi, da je Phelps največji

18.8.2008

Kaj še povedati o neverjetnem dosežku Michaela Phelpsa, ki je v Pekingu osvojil rekordnih osem zlatih olimpijskih medalj?

Le nove kopalke niso dovolj za rekorde

Plavanje Le nove kopalke niso dovolj za rekorde

18.8.2008

V Vodni kocki so gledalci videli kar 25 svetovnih rekordov. Priznani avstralski trener Scott Volkers je pojasnil razloge za takšne dosežke plavalcev.

Phelps poslal dosežek Spitza v zgodovino

Plavanje Phelps poslal dosežek Spitza v zgodovino

17.8.2008

Michael Phelps je zadnji dan plavalnih tekmovanj osvojil še osmo zlato medaljo. Ameriška štafeta 4 x 100 m mešano je postavila svetovni rekord (3:29,34).

Plavanje Video: Čavić Phelpsu poklonil 7. zlato

16.8.2008

Milorad Čavić je s slabim dotikom na 100 m delfin omogočil Michaelu Phelpsu sedmo zlato medaljo. Rekord Marka Spitza bo v nedeljo odšel v zgodovino.

Phelps noče niti slišati o dopingu

Plavanje Phelps noče niti slišati o dopingu

16.8.2008

Ameriški plavalec Michael Phelps, ki s svojimi neverjetnimi dosežki ruši vse rekorde v Pekingu, je zatrdil, da je popolnoma čist.

Ducat zlatih za neverjetnega Phelpsa

Plavanje Ducat zlatih za neverjetnega Phelpsa

15.8.2008

Michael Phelps je v Pekingu priplaval že do šeste zlate medalje. Tudi na 200 m mešano je dosegel svetovni rekord (1:54,23).

Plavalni doktor končal kariero

Plavanje Plavalni doktor končal kariero

14.8.2008

Nizozemski plavalec Pieter van den Hoogenband je po le 5. mestu na 100 metrov prosto napovedal konec kariere.

Plavanje Video: Bernard po drami pred Sullivanom

14.8.2008

V pravi poslastici 5. dne plavalnih finalov v Pekingu je Alain Bernard na 100 m prosto v zadnjih metrih ugnal Eamona Sullivana.

Federica v dvojnih kopalkah očarala Kobeja

Plavanje Federica v dvojnih kopalkah očarala Kobeja

14.8.2008

Federica Pellegrini, ki je na 200 m prosto za 15 stotink ugnala Saro Isakovič, je bila oblečena v dvoje kopalk. Prikupila se je tudi Kobeju Bryantu.

Tresla se je Slovenija, rodilo se je srebro

Plavanje Tresla se je Slovenija, rodilo se je srebro

13.8.2008

Ves Dubaj je bil na nogah, tudi v Indiji, Avstraliji in ZDA so trepetali. Kdo je bil v nervoznih trenutkih pred nepozabnim finalom najbolj miren? Nenad Isakovič pravi: Sara!

Najboljše sta si prihranila za konec

Plavanje Najboljše sta si prihranila za konec

13.8.2008

"Z današnjim nastopom je postala vrhunska tekmovalka," je srebrno medaljo Sare Isakovič pokomentiral njen trener Miha Potočnik.

Phelps naj športnik olimpijskih iger

Plavanje Phelps naj športnik olimpijskih iger

13.8.2008

Michael Phelps je z zmagama in svetovnima rekordoma na 200 m delfin in na 4 x 200 m prosto postal najuspešnejši športnik v zgodovini iger.

Zlata ribica si je izpolnila največjo željo

Plavanje Zlata ribica si je izpolnila največjo željo

13.8.2008

Sara Isakovič si je v Vodni kocki zagotovila status slovenske športne junakinje in je na dobri poti, da postane globalna blagovna znamka.

Sara dosanjala olimpijske sanje

Plavanje Sara dosanjala olimpijske sanje

13.8.2008

Sara Isakovič je Sloveniji v Pekingu priplavala prvo medaljo. 20-letna Blejka je na 200 metrov prosto osvojila srebro.

Phelps se je izenačil z legendami

Plavanje Phelps se je izenačil z legendami

12.8.2008

Tudi tretji dan plavalnih finalov v Pekingu je bil v ospredju Michael Phelps, ki je odplaval svetovni rekord na 200 m prosto (1:42,96).

Sara z najboljšim časom v finale!

Plavanje Sara z najboljšim časom v finale!

12.8.2008

Sara Isakovič se je na 200 m prosto z najhitrejšim časom uvrstila v finale (1:56,50) in še povečala apetite po prvi slovenski plavalni olimpijski medalji. Finale bo v sredo zjutraj.

Plavanje Video: Phelps trepetal za drugo zlato

11.8.2008

Moška štafeta 4 x 100 m prosto je postregla s pravo dramo. Američani so z izjemnim svetovnim rekordom 3:08,24 le za osem stotink ugnali Francoze.