Krisztian Berki je z brezhibno izvedbo postal olimpijski prvak. Foto: Reuters
McKayla Maroney in Sandra Raluca Izbasa
Romunka Sandra Raluca Izbasa je v preskoku slavila pred Američanko McKaylo Maroney (levo). Foto: Reuters
Zou Kai
Kitajec Zou Kai je na parterju ubranil naslov olimpijskega prvaka iz Pekinga 2008. Foto: Reuters

Britanci so imeli v finalu dva predstavnika, poleg Smitha je nastopil še Max Whitlock, ki je osvojil tretje mesto. Berki in Smith sta oba prejela enako končno oceno (16,066 točke), a si je Madžar zlato kolajno prislužil z boljšo oceno izvedbe (9,166; Smith 9,066). Četrti je bil Italijan Alberto Busnari (15,400), peti pa Francoz Cyril Tommasone (15,141). Nastop se je popolnoma ponesrečil Madžaru Vidu Hidvegiju, ki je po nekaj sekundah vaje padel z orodja in je na koncu prejel 14,300 točke.

Izbasi še četrta olimpijska kolajna
Sandra Raluca Izbasa
je postala olimpijska prvakinja v preskoku. Romunka je za svoj nastop dobila 15,191 točke. Srebro si je pritelovadila lanska svetovna prvakinja Američanka McKayla Maroney s 15,083, bron pa Rusinja Marija Paseka z oceno 15,050 točke. Izbasa je tako osvojila že svojo četrto olimpijsko kolajno. Predtem je v Pekingu osvojila zlato na parterju in bron ekipno, bronasta pa je bila še z ekipo pred dnevi v Londonu.

Zou Kai ubranil naslov prvaka
Na parterju je zlato olimpijsko odličje osvojil Kitajec Zou Kai, ki je za svojo vajo prejel oceno 15,933 točke in tako ubranil naslov olimpijskega prvaka iz Pekinga. Srebro je osvojil zmagovalec mnogoboja Japonec Kohel Učimura (15,800 točke), enako oceno in bron pa si je pritelovadil Rus Denis Abljazin. Kai je v Londonu osvojil že drugo zlato odličje, zmagal je že v ekipni tekmi.