Epke Zonderland je v velikem slogu postal olimpijski prvak na drogu. Foto: Reuters
Že Feng
Že Feng je na bradlji postal olimpijski prvak. Foto: Reuters
Linlin Deng
Linlin Deng je prva kitajska telovadka, ki je na letošnjih olimpijskih igrah osvojila zlato odličje. Foto: Reuters
Alexandra Raisman
Alexandra Raisman je v enem popoldnevu osvojila zlato in bron. Foto: Reuters

Kaj je bil po svojem nastopu prepričan, da bo ubranil olimpijski naslov iz Pekinga, a se je njegovo veselje na obrazu kmalu spremenilo v razočaranje. Najprej ga je s prvega mesta z odlično vajo izrinil Hambüchen, vse pa je nato 'deklasiral' Zonderland, ki je lani na evropskem prvenstvu v Berlinu na tem orodju osvojil zlato. Četrti je bil Kitajec Čenglong Džang.

Zonderland se je snel z verige ...
Odličen nastop 26-letnega nizozemskega telovadca si lahko ponovno ogledate v videonovici pod fotografijami na desni strani članka.

Feng zmagal na bradlji
Kitajski telovadec Že Feng je po olimpijskem zlatu v ekipnem tekmovanju zdaj dodal še naslov olimpijskega prvaka na bradlji. Njegovo vajo so sodniki v finalu ocenili s 15,966 točke. Feng je imel že pred začetkom olimpijskih iger na London lepe spomine, saj je leta 2009 na bradlji osvojil naslov svetovnega podprvaka, najboljši na svetu pa je postal leto dni pozneje v Rotterdamu. Evropski prvak Marcel Nguyen (15,800 točke) je še drugič v Londonu osvojil srebro, potem ko je postal olimpijski podprvak v mnogoboju, tretji pa je bil Francoz Hamilton Sabot (15,566 točke).

Prvo zlato kitajskih telovadk
Kitajci so slavili tudi na gredi, kjer sta telovadki osvojili zlato in srebrno odličje. Olimpijska prvakinja je postala Linlin Deng, ki je za svojo vajo prejela 15,600 točke, druga je bila njena rojakinja Lu Sui (15,500 točke). Poleg njiju je na stopničke stopila še Američanka Alexandra Raisman (15,066 točke). Kitajske telovadke so prek Dengove osvojile sploh prvo zlato odličje na letošnjih igrah.

Raismanova je nekoliko pozneje na parterju osvojila še zlato (15,600 točke) pred Romunko Catalino Ronor (15,200), ki ji je prav tako uspel izjemen nastop. Tretja je bila Rusinja Alja Mustafina.