Deskanje na snegu - Arhiv

Žan Košir se je prebudil. Se bodo tudi odgovorni?

MMC v Sočiju Žan Košir se je prebudil. Se bodo tudi odgovorni?

23.2.2014

Žan Košir je s srebrom na olimpijskem paralelnem slalomu postavil nov vrhunec slovenskega deskanja na snegu, a po tekmi je sprva deloval precej skrušeno.

OI 2014 Video: Žanu Koširju okrog vratu še srebrna medalja

22.2.2014

Slovenski deskar Žan Košir je ob 18.00 v olimpijskem parku v Adlerju prejel še drugo medaljo na igrah - srebro za drugo mesto v paralelnem slalomu.

Ruleta: Wild še drugič zapored ugnal Koširja za 11 stotink

MMC v Sočiju Ruleta: Wild še drugič zapored ugnal Koširja za 11 stotink

22.2.2014

V času samostojne Slovenije je le Tina Maze na enih olimpijskih igrah osvojila dve medalji. V Sočiju pa je ta podvig uspel kar trem Slovencem: Tini Maze, Petru Prevcu in Žanu Koširju.

Srebrni Košir zapoveduje Tržičanom, naj se poveselijo

Deskanje na snegu Srebrni Košir zapoveduje Tržičanom, naj se poveselijo

22.2.2014

29-letni Tržičan je bil po tesnem porazu v finalu proti prijatelju Vicu Wildu sprva razočaran zaradi 11 stotink, a nato se je Žan Košir ob prejemu rož le razveselil srebra.

Deskanje na snegu Video: Košir po divjem finalu do srebra, Wild drugič zlat

21.2.2014

Žan Košir je osvojil drugo medaljo, rekordno osmo za Slovenijo v Sočiju! Tržičan je v finalu deskarskega paralelnega slaloma samo za 11 stotink izgubil zlato proti Rusu Vicu Wildu.

Košir premagal 12-letni urok olimpijskih četrtfinalov

MMC v Sočiju Košir premagal 12-letni urok olimpijskih četrtfinalov

19.2.2014

Paralelni veleslalom deskarjev na snegu je del olimpijske družine od leta 2002. Vsaj en Slovenec se je na vsakih igrah prebil v četrtfinale, a vedno je bilo premalo za preboj v polfinale.

Žan Košir: Imam medaljo, a želim si še več!

Deskanje na snegu Žan Košir: Imam medaljo, a želim si še več!

19.2.2014

"Malo se je zataknilo, a sem imel potem nekaj 'zegna' v malem finalu, ko sem že zelo zaostajal. Na koncu se je vse skupaj poravnalo," je dejal bronasti deskar Žan Košir.

Deskanje na snegu Video: Žan Košir z bronom še povečal slovensko zbirko medalj

19.2.2014

Žan Košir je novi slovenski junak na olimpijskih igrah. 29-letni deskar je v paralelnem veleslalomu osvojil bronasto medaljo. Rok Marguč in Rok Flander sta izpadla v četrtfinalu ter bila 5. in 6.

Diagnoza po pregledu - Sadarjeva dokončno brez olimpijskega nastopa

Deskanje na snegu Diagnoza po pregledu - Sadarjeva dokončno brez olimpijskega nastopa

6.2.2014

Deskarka Cilka Sadar, ki se je v sredo poškodovala na treningu v snežnem parku, je po dodatnih pregledih ostala tudi brez nastopa v snežnem žlebu.

Cilka Sadar zaradi poškodbe ob olimpijski nastop

Deskanje na snegu Cilka Sadar zaradi poškodbe ob olimpijski nastop

5.2.2014

Kot prva slovenska športnica bi morala na igrah v Sočiju nastopiti Cilka Sadar, a deskarka si je v Rusiji na treningu poškodovala koleno in je ne bo na startu četrtkovih kvalifikacij.

Svetovna serija močnejša kot olimpijske igre

Deskanje na snegu Svetovna serija močnejša kot olimpijske igre

31.1.2014

Deskarko Cilko Sadar je doletela čast, da bo na OI v Sočiju nastopila kot prva Slovenka. V boj se bo podala že dan pred slavnostnim odprtjem iger, saj bodo kvalifikacije v smučanju po ovirah ...