Ameriške košarkarice so upravičile vlogo prvih favoritinj. Foto: Reuters
Srbija
Srbske košarkarice se veselijo bronaste medalje. Foto: Reuters
Odbojkarice Kitajske
Odbojkarice Kitajske so izgubile prvi niz, nato pa nadaljevale šampionsko. Foto: Reuters
Rusinje do zlata v ženskem rokometu

Rusinje so vodile večji del tekme, polčas so dobile z 10:7. Francozinje so v 46. minuti izenačile na 14:14 in kazalo je, da bi lahko preobrnile izid.

A sledili so trije zadetki Marine Sudak, Ane Vjahireve in Vladlene Bobrovnikove za 17:14 v 53. minuti. Franciji do konca bližje kot na -2 ni uspelo priti. Zadnja dva ruska gola je zabila Olga Akopian. Rusinje se tako po srebrni medalji v Pekingu veselijo še zlate medalje.

V tekmi za bronasto medaljo je Norveška, branilka naslova iz Londona, s 36:26 strla Nizozemsko. To je že šesta medalja na OI za Norvežanke.

Zlato Američankam, bron Srbkinjam
Olimpijske prvakinje v košarki so pričakovano (p)ostale Američanke, ki so v finalu nadigrale Španijo s 101:72. Lindsay Whalen in Diana Taurasi sta bili s po 17 točkami najučinkovitejši. To je že šesti zaporedni naslov za ZDA, skupaj pa osmi. Bron je pripadel Srbiji, ki je s 70:63 premagala Francijo. Najboljša strelka je bila Jelena Milanović z 18 točkami. Tako za Španke kot tudi za Srbkinje sta to prvi olimpijski kolajni.

Kitajke odbojkarske prvakinje
V finalu ženskega odbojkarskega turnirja je Kitajska s 3:1 premagala Srbijo. Za Kitajsko je to tretja zlata olimpijska medalja po letih 1984 in 2004, Srbkinje pa so že z uvrstitvijo v finale dosegle do zdaj največji uspeh na olimpijskih igrah. Bronasto kolajno so osvojile Američanke, ki so v malem finalu s 3:1 ugnale Nizozemke.