22-letni in 162 cm visoki Kubanec Robeisy Ramirez je ubranil naslov olimpijskega prvaka v boksu v kategoriji do 56 kilogramov. Povrhu je premagal še Američana Shakurja Stevensona. Foto: Reuters
Long Čen
Kitajec Long Čen je na badmintonskem prestolu nasledil svojega rojaka Dan Lina. Foto: Reuters
Inbee Park
Inbi Park iz Južne Koreje je slavila v golfu. Foto: Reuters
Abdulrašid Sadulajev
Komaj 20-letni ruski rokoborec Abdulrašid Sadulajev je dvema naslovoma svetovnih prvakov dodal še olimpijsko krono v kategoriji do 86 kilogramov. Foto: Reuters

Ramirez je slavil v kategoriji do 56 kilogramov, potem ko je po deljeni sodniški odločitvi premagal Američana Shakurja Stevensona.

ZDA ostajajo brez zlata
22-letni Ramirez je tako ubranil naslov iz Londona 2012, Stevenson pa ni skrival razočaranja, saj je bil glavni ameriški up za boksarsko zlato medaljo. Američani so v boksu nazadnje slavili v Atenah 2004.

Malo pozneje je Lopez poskrbel za skupaj tretje boksarsko zlato Kube v Riu. Lopez je v kategoriji do 75 kilogramov prepričljivo strl Bektemirja Melikuzjeva iz Uzbekistana. Lopez je bil večino boja boljši od Melikuzjeva.

Malezijec izgubil še tretji finale proti Kitajcu
Kitajec Long Čen je slavil v badmintonu, saj je v finalu z 2:0 v nizih premagal Malezijca Vej Čong Lija. 27-letni in kar 188 cm visoki Kitajec je tako dopolnil svojo zbirko medalj z največjih tekmovanj. Je namreč dvakratni svetovni prvak, medtem ko je bil na zadnjih olimpijskih igrah v Londonu bronast.

Malezijec je moral v olimpijskem finalu že tretjič zapored Kitajcem priznati premoč, osvojil je namreč še tretjo srebrno kolajno.

Danec Axelsen presenetil Kitajca Lina

Za presenečenje je poskrbel 22-letni Danec Viktor Axelsen, ki je v boju za tretje mesto z 2:1 porazil prav olimpijskega prvaka iz Pekinga 2008 in Londona 2012 ter petkratnega svetovnega prvaka, Kitajca Dan Lina.

Lin, ki bo letos star 33 let, še ne ve, ali bo nastopil v Tokiu čez štiri leta. Po porazu je dejal, da o morebitni upokojitvi še ni veliko razmišljal, saj je bil osredotočen na nastop v Riu, zdaj pa si želi predvsem odpočiti se.

Po 116 letih Parkova prvakinja v golfu
Južna Korejka Inbi Park je postala prvakinja v golfu, ki je na olimpijskih igrah šele drugič po Parizu leta 1900. 28-letna Parkova je slavila z izidom 268 oziroma 16 udarcev pod parom igrišča. Srebro je pripadlo prvouvrščeni s svetovne lestvice Lydii Ko z Nove Zelandije (273), bron pa Kitajki Šanšan Feng (274).