Patrick Hager je takole v drugi tretjini zadel za Nemčijo. Foto: Reuters
V skupini C je boj za prvo mesto zlahka dobila Švedska, ki je s 3:1 premagala Finsko. Švedska ima poln točkovni izkupiček devetih točk. Foto: Reuters
Pozitivna naravnanost še naprej primerjalna prednost risov

Norveška je danes v odločilni tekmi skupine C izgubila po kazenskih strelih proti Nemčiji z 2:1.

Nemci so sicer povedli, ko je sredi druge tretjine z igralcem več gol dosegel Patrick Hager. V zadnji tretjini je Norvežane v igro vrnil Alexander Reichenberg. Nekaj sekund pred koncem rednega dela tekme so Nemci dobili kazen igre, ker so imeli na ledu preveč igralcev. Vikingi so tako imeli skoraj celotno prvo minuto podaljška prednost igralca več (4:3), a je niso znali unovčiti.

V tej skupini sta pozneje o prvem mestu odločala še Švedska in Finska na medsebojni tekmi. Tega si je s suvereno zmago s 3:1 priborila Švedska, ki ima popolni točkovni izkupiček devetih točk. Na drugem mestu so končali Finci s šestimi pred Nemci in Norvežani.

Sistem olimpijskih iger je tak, da po skupinskem delu ne izpade prav nobena ekipa. Vseh 12 reprezentanc je po koncu rednega dela razdeljenih v skupno lestvico. Zmagovalci skupin so glede na točkovni izkupiček uvrščeni na mesta od 1 do 3, drugouvrščene ekipe zasedajo mesta od 4 do 6 in tako naprej. Najboljši štirje na tej lestvici napredujejo v četrtfinale, preostali pa v repasaž za četrtfinale (5. proti 12., 6.-11., 7.-10. in 8.-9.). Slovenija je na tej lestvici osvojila 6. mesto in jo čaka 11. uvrščena reprezentanca, Norveška.

Zmagovalca obračuna Slovenija - Norveška v četrtfinalu čaka Rusija.