Stephen Gostkowski je 1:56 pred iztekom podaljška zadel prosti strel, dolg 31 jardov. Foto: Reuters
Rob Gronkowski
Rob Gronkowski (New England) je še na tretji tekmi zapored dosegel zadetek. Foto: Reuters
Robert Kraft in Wes Welker
Lastnik New Englanda Robert Kraft je pozdravil Wesa Welkerja, ki je še lani igral za Patriote. Foto: Reuters

Najboljša podajalca tega stoletja Tom Brady in Peyton Manning sta se med seboj pomerila še 14., spet je bil boljši Brady, ki ima zdaj prepričljivo boljši medsebojni izkupiček zmag (10:4).

Patsi trikrat zapored izgubili žogo
Derbi 12. tedna Lige NFL se je sicer začel povsem po notah Denverja. Gostitelji so namreč v prvih treh napadih trikrat izgubili žogo, Broncosi pa so napake s pridom izkoriščali in na odmor odšli s prednostjo 24:0.

Tekmo odločila napaka Carterja
V drugem polčasu je domači napad eksplodiral, Brady (34/50, 344 jardov) je trikrat podal za zadetek, na začetku zadnje četrtine je podajo za TD ujel Julian Edelman in Patse prvič popeljal v vodstvo (28:24), sedem minut pred koncem rednega dela pa je Stephen Gostkowski s prostim strelom prednost povišal na 31:24. Manningu (19/36, 150 jardov, 2 TD, INT) je uspelo izsiliti podaljšek, podajo za zadetek je ujel Demaryius Thomas. V dodatku sta obe ekipi zapravili po dva napada. Tri minute pred koncem podaljška so Patsi predajali žogo, Tony Carter (Denver) je na lastnih 13 jardih zapravil žogo, tekmo pa je s prostim strelom odločil Gostkowski.

Odlična tekma Riversa
Izgubil je tudi drugi dominator divizije AFC zahod Kansas City, ki je na svojem igrišču klonil pred San Diegom z 41:38. Chiefsi so na prvih petih tekmah pred svojimi navijači prejeli le 12,6 točke, tokrat pa kar 41. Philipp Rivers (27/39, 392 jardov) je vrgel tri podaje za zadetek, zadnjo 24 sekund pred koncem tekme, ko je 26 jardov dolgo podajo ujel Seyi Ajirotutu.

Prvič v podaljšku dva zadeta prosta strela
Po dobrem letu se je ena tekma spet končala brez zmagovalca. Green Bay in Minnesota sta igrala 26:26. Prvič po novih pravilih se je zgodilo, da je v podaljšku vsaka ekipa zadela prosti strel.