DeAngelo Williams je z osmimi teki pridobil 46 jardov. Foto: Reuters
Colin Kaepernick
Colin Kaepernick je imel indeks QBR le 7,7 (najnižje v sezoni). Podajalec San Francisca je letos imel že skoraj dve popolni igri (proti Jacksonvillu 99,8, proti Tennesseeju pa 99,0). Foto: Reuters
Drew Brees
Drew Brees je bil izjemno učinkovit pri podajah, ki so bile daljše od 15 jardov (7/9, 179 jardov, 2 zadetka). Foto: Reuters
Peyton Manning
Podoba, ki skrbi vse navijače Denverja. Foto: Reuters

Panterji so pred 10. tednom Lige NFL zapored premagali Minnesoto, St. Louis, Tampo Bay in Atlanto in se po slabem začetku sezone prebili med resne kandidate, ki lahko računajo na "wild card". A strokovnjaki so njihove apetite nižali z dejstvom, da so imele omenjene štiri ekipe po 9. tednu razmerje zmag in porazov 6-27.

49-ersi vse točke dosegli s prostimi streli
Da je Carolina resen kandidat za preboj v končnico, je pokazala z zmago pri San Franciscu z 10:9. To je bil obračun granitnih obramb, gostitelji niso dosegli zadetka, vse točke so dosegli s prostimi streli Phila Dawsona (52, 43 in 25 jardov), ki je sredi druge četrtine gostitelje popeljal v vodstvo z 9:0.

V končni coni se je znašel le Williams
Edini zadetek je padel dve minuti pred koncem polčasa, ko se je DeAngelo Williams iztrgal domači obrambi in po teku, dolgem 27 jardov, znižal na 9:7. Odločilne točke je deset minut pred koncem dosegel Graham Gano, ki je zadel prosti strel, dolg 53 jardov. Gano je v tretji četrtini sicer zgrešil strel, dolg 48 jardov (sploh njegov prvi zgrešen prosti strel v letošnji sezoni).

Napad po zraku nikakor ni stekel
Oba napada sta bila slaba, saj sta skupaj zmogla le 401 jard, šepala je sploh igra po zraku, oba podajalca sta zaključila natanko 50 odstotkov podaj in vrgla eno prestreženo podajo (domači Colin Kaepernick - 11/22, 91 jardov; gostujoči Cam Newton - 16/32, 169 jardov).

Rekorden večer za napad New Orleansa
Carolina v svoji diviziji zaostaja za eno zmago za New Orleansom, ki je ponižal Dallas z 49:17. Napad Svetnikov je skupaj zbral 625 jardov (klubski rekord), 40 prvih poskusov (rekord Lige NFL), po tleh pa 242 jardov (največ po letu 1990). Domači podajalec Drew Brees (34/41, 392) je vrgel štiri podaje za zadetek. Dallas je še pet minut pred koncem prvega polčasa vodil z 10:7, a Svetniki so nato s štirimi zaporednimi zadetki tehtnico povsem obrnili na svojo stran.

Nova poškodba podajalca Green Baya
Dallas z razmerjem zmag 5-5 še vedno vodi v skromni diviziji NFC vzhod. Enako razmerje ima tudi Philadelphia, ki je v gosteh dokaj pričakovano premagala Green Bay s 27:13. Packersi so v ponedeljek za nekaj tednov ostali brez podajalca Aarona Rodgersa, tokrat pa so že v prvem napadu ostali brez Senece Wallacea. Napad Packersov je tako vodil malo znani Scott Tolzien. Na drugi strani je Nick Foles vrgel nove tri podaje za zadetek, letos jih ima 16, vrgel pa še ni prestrežene podaje.

Peyton Manning vrgel štiri touchdowne
Denver je v divizijskem obračunu v gosteh premagal San Diego z 28:20. Peyton Manning (25/36, 330 jardov) je vrgel štiri podaje za zadetek, tri je ujel Demaryus Thomas. Manning je na devetih tekmah zbral 33 TD-jev, s čimer je izenačil dosežek Toma Bradyja iz sezone 2007. Manning je bil ob koncu tekme poškodovan, zdaj ga čaka zdravniški pregled. Denver bo v naslednjem krogu gostil Kansas City, ki je še edina ekipa brez poraza.

Jaguarji vendarle zmagali
Prvo zmago v sezoni je dosegel Jacksonville, ki je v gosteh presenetil Tennessee z 29:27. Za šok tedna je poskrbel St. Louis, ki je v gosteh ponižal Indianapolis s 35:8.