Golden Tate je dosegel zlata vredne točke za Seattle. Foto: EPA
Robert Quinn
Obramba St. Louisa je kar sedemkrat podrla Russlla Wilsona, Robertu Quinnu je to uspelo trikrat. Foto: Reuters

St. Louis letos igra slabše od pričakovanj, povrhu pa je zaradi poškodbe ostal še brez podajalca Sama Bradforda. Seahawksi so bili tako izraziti favoriti, a so imeli precej dela (kot na vseh gostovanjih v letošnji sezoni).

Tate ujel obe podaji za zadetek
Ključ do njihovega uspeha je bila obramba, ki je v prvem polčasu Kellenu Clemensu (15/31, 158 jardov) prestregla dve podaji. Napad Seattla je bil po številkah slabši (jardi 135:339, prvi poskusi 7:23 vse v korist St. Louisa), a je zmogel dva zadetka. Russell Wilson (10/18, 139 jardov) je v končni coni dvakrat našel Goldena Tata. Spektakularna je bila sploh druga podaja, ki je bila dolga 80 jardov.

Zuerlein zgrešil odločilni strel
Odločilni trenutek je bil sredi zadnje četrtine, ko je domači igralec Greg Zuerlein zgrešil strel s 50 jardov, s katerim bi lahko znižal izid na 14:12. Gostitelji so imeli ob koncu tekme priložnost za zmago, napad so začeli na svojih treh jardih, se prebili vse do enega jarda pred končno cono, kjer pa je obramba Seattla zdržala vse štiri poskuse. Če bi Zuerlein nekaj minut prej zadel prosti strel, bi Ramsom ob izteku igralnega časa zadoščal prosti strel, dolg le 18 jardov, ki bi jim najbrž prinesel zmago.