Španec Javier Fernandez je nekoliko presenetljivo postal evropski prvak. Foto: EPA
Zgodovinska zmaga Španca Fernandeza

Fernandez, ki je Španiji priboril sploh prvo zlato na prvenstvih Evrope, je za svoje nastope zbral 274,87 točke in za več kot 24 točk prehitel drugouvrščenega Francoza Florenta Amodia (250,53). Tretji je bil Čeh Michal Brezina (243,52).

Sedemkratni evropski prvak in olimpijski zmagovalec, Rus Jevgenij Plušenko, je po težavah s hrbtom tekmovanje končal po kratkem programu.

V ženski konkurenci je Italijanka Carolina Kostner ubranila naslov. Kostnerjeva (194,71) je le za 0,72 točke ugnala drugouvrščeno Rusinjo Adelino Sotnikovo. Tretja je bila še ena Rusinja Elizaveta Tuktamiševa (188,85). Slovenka Patricia Gleščič je tekmovanje z 28. mestom končala po kratkem programu.