Hakeem Nicks (NY Giants) je šele drugi igralec v zgodovini, ki je v končnici ene sezone ujel dve podaji, dolgi najmanj 66 jardov. Tokrat je ujel 165 jardov, kar je drugi najboljši izkupiček v klubski zgodovini. Deset jardov več je v končnicah zbral le Bob Schnelker v sezoni 1959. Foto: EPA
Eli Manning
Eli Manning je mož za velike tekme. Tokrat je podal za 330 jardov, v končnicah jih ima zdaj 1.904, s čimer je popravil klubski rekord Phila Simmsa (1.679). Foto: Reuters
Aaron Rodgers
Aaron Rodgers je imel soliden večer, a so njegovi soigralci kar nekaj žog izpuščali iz rok kot vroče žemljice. Zelo se je izkazal z igro po tleh, na tak način je sam priigral kar pet prvih poskusov. V končnicah tako še vedno ostaja brez domače zmage. Foto: EPA
Andre Johnson in Ray Lewis
Ray Lewis je z Baltimorom pred 11 leti že osvojil naslov prvaka. Takrat so Ravensi razbili prav NY Giantse s 34:7. Lewis si zdaj pri 36 letih želi posloviti še z enim naslovom prvaka. Foto: Reuters
Tom Brady
Tom Brady je proti Denverju podal kar za šest zadetkov, kar je izenačitev rekorda v končnicah. To mu je petkrat uspelo že v prvem polčasu. Ob koncu tekme je bil čas za 'ekshibicijo' - Tom Brady je 'puntal' žogo, žoga je poletela 48 jardov. Foto: EPA

Čeprav so Packersi v rednem delu sezone zbrali kar šest zmag več (izgubili so samo enkrat), je bilo jasno, da bodo morali garati za zmago, saj so Giantsi v pravem trenutku ujeli vrhunsko formo, v primerjavi z lanskimi prvaki pa se odlikujejo z bistveno boljšo obrambo.

Napake delali domača obramba, sodniki ...
Prvi polčas je bil izenačen, zaznamovale pa so ga številne napake. Prvo večjo napako je storila domača obramba, ki je dopustila Hakeemu Nicksu, da se je po 66 jardov dolgi podaji Elija Manninga "sprehodil" v končno cono (10:3). Sledila je napaka sodnikov, ki v naslednjem napadu Gregu Jenningsu niso dosodili izgubljene žoge, gostitelji so darilo izkoristili v podobi zadetka Johna Kuhna, ki je ujel osem jardov dolgo podajo Aarona Rodgersa (10:10).

... trener in spet domača obramba
Za novo napako je nato poskrbel domači trener Mike McCarthy, ki se je odločil za "on-side kick", ki ni uspel. Giantsi ponujene priložnosti niso izkoristili, saj so sami napravili napako pri 40 jardov dolgem prostem strelu. Poskus Lawrenca Tynesa je blokiral Brad Jones. Polčas napak se je končal na veličasten način - Giantsom je ob izteku časa uspel "met iz obupa" imenovan "Zdrava Marija", žogo je v končni coni med tremi domačimi obrambnimi igralci ujel Nicks (20:10).

Po izgubljeni žogi Granta je bilo vsega konec
V drugem polčasu sta si ekipi izmenjali prosta strela (23:13). Sredi zadnje četrtine so imeli gostitelji napad, Rodgers je podal Ryanu Grantu, a ta je izgubil žogo, Chase Blackburn je z njo pretekel 40 jardov in se ustavil šele štiri jarde pred končno cono. Manning je v že naslednji akciji v končni coni našel Maria Manninghama (30:13) in tekma je bila odločena.

49-ersi lovijo šesti preboj na Super Bowl
Giantsi morajo za preboj na Super Bowl premagati le še San Francisco, ki je v soboto nekoliko presenetljivo ugnal New Orleans s 36:32. 49-ersi so največje presenečenje sezone, v nedeljo imajo na svojem igrišču priložnost, da se še šestič prebijejo na Super Bowl. V vseh petih obiskih so na koncu vselej slavili.

Baltimore ušel že v prvi četrtini
V drugi nedeljski tekmi je Baltimore pričakovano izločil Houston z 20:13, a pri tem so imeli nemalo sreče, saj bi imeli Texansi z malce bolj izkušenim podajalcem, kot je T. J. Yates, veliko več možnosti za napredovanje. Ravensi so že v prvi četrtini povedli s 17:3. Nato je pregovorno dobra obramba Houstona začela delovati, povsem je zaustavila tekača Raya Rica (60 jardov), Joe Flacco pa se je spet ustavil le malo nad 50 odstotkov zaključenih podaj (14/27). A na njihovo srečo je Yates vrgel kar tri prestrežene podaje.

Ravensi v gosteh znajo premagati Patriote
Baltimore bo v finalu Konference AFC igral pri New Englandu, ki je v soboto s 45:10 "pomendral" Denver. Patrioti krepko vodijo v medsebojnih dvobojih (6:1), a Ravensi se lahko tolažijo s tem, da so edino zmago dosegli prav v končnici in to prav v predmestju Bostona.