Tom Brady je popeljal Patriote do šeste zaporedne zmage. Foto: Reuters
Michael Thomas
Michael Thomas je dosegel odločilne točke v New Orleansu. Foto: Reuters

Dvoboj je bil izenačen do izida 17:17, na začetku zadnje četrtine je imel Green Bay napad, a je Aaron Jones izgubil žogo. Gostitelji so žogo dobili na svojih 24 jardih in v dveh naslednjih napadih prišli do visoke zmage. Najprej se je tekač James White v končno cono prerinil z enega jarda (v tem napadu je najbolj navdušil lovilec Julian Edelman, ki je sam podal 37 jardov dolgo podajo in žogo pripeljal samo dva jarda do cilja).

Šesta zaporedna zmaga Patriotov
Green Bayu v naslednjem napadu ni uspelo doseči novega prvega poskusa, Patrioti pa so v vsega treh potezah prišli do odločilnega zadetka. Tom Brady je s 55 jardi v končno cono poslal Josha Gordona. "V zadnji četrtini nam je uspelo nekaj ključnih potez. Kadar koli premagaš dobro ekipo, je občutek dober. Razmerje zmag 7-2 je popolnoma drugačno od 1-2," se je slabega začetka sezone spomnil Brady.

Saintsi zadali Ramsom prvi poraz
New Orleans je v še eni poslastici premagal LA Ramse s 45:35 in poskrbel, da ni več neporaženih ekip. Po izenačenem začetku (14:14) so ob koncu prvega polčasa ušli gostitelji, ko so v le sedmih minutah dosegli tri zadetke in povedli s 35:14. A Ramsi se niso vdali in vrnili z enako mero ter izenačili na 35:35. Nato je Will Lutz za domače najprej zadel zahtevni prosti strel (54 jardov), nato je Drew Brees (podaje za štiri zadetke) podal Michaelu Thomasu, ki se je z 72 jardov premaknil v končno cono in postavil izid tekme.

Stafford 10-krat na tleh, stavnice izgubile do 10 milijonov
Minnesota je premagala Detroit s 24:9, gostitelji so navdušili z obrambo, saj so podajalca Matthewa Stafforda kar desetkrat porušili na tla (nov rekord Vikingov). Ta razplet – vključno še s tekmama Baltimore – Pittsburgh ter Cleveland – Kansas – je poskrbel za hudo izgubo ameriških igralnic. Te naj bi po poročanju ESPN-a izgubile med 7 in 10 milijoni dolarjev. Ogromno ljudi je namreč stavilo, da bodo omenjene tri ekipe zmagale z dovolj veliko razliko (t. i. spread).