Tom Brady in Aaron Rodgers bi se v letošnji sezoni lahko spet srečala v Arizoni, ki bo februarja gostila Super Bowl. Foto: Reuters
J. J. Watt
J. J. Watt je v igri, da postane prvi branilec po Lawrenceu Taylorju (1986), ki bi lahko osvojil nagrado MVP. Foto: Reuters
Arizona
Arizona po odličnem začetku sezone (9-1) in poškodbi Carsona Palmerja vse bolj izgublja krila. Dolgo je bila končnica samoumevna, po dveh zaporednih porazih pa bo za to treba še zelo garati. Foto: Reuters

Green Bay in New England sta sezono začela neprepričljivo, po seriji številnih zmag pa sta se znašla v vlogi morda celo glavnih favoritov za preboj na Super Bowl. Ekipi sta se tokrat pomerili na Lambeau Fieldu, kjer so Packersi slavili s 26:21.

Gronkowski že držal žogo, a ne obdržal
Gostitelji so zbrali bistveno več jardov (478:320), Aaron Rodgers je kraljeval v igri po zraku (368 jardov, 2 podaji za zadetek), njegova prva tarča je bil tokrat Devante Adams (121 jardov), po tleh pa je bil produktiven Eddie Lacy (98). A piko na i zmagi je pristavila obramba, ki je v zadnjih minutah zaustavila napad Patriotov. Podajalec Tom Brady je tri minute pred koncem v končni coni našel sicer zanesljivega Roba Gronkowskega, ta je žogo ujel, a mu ni uspelo obdržati posesti nad žogo. V naslednji akciji je domača obramba podrla Toma Bradyja, nato pa je sicer zanesljivi Stephen Gostkowski zgrešil prosti strel, dolg 47 jardov.

Barth zadel vseh pet prostih strelov
V divizijskem obračunu AFC zahod je Denver v gosteh premagal Kansas City z 29:16. Peyton Manning je v prvi četrtini vrgel dve podaji za zadetek, preostalih 15 točk pa je prispeval strelec Connor Barth, ki je lansko sezono izpustil zaradi poškodbe ahilove tetive, svojo priložnost pa je dobil šele pred dnevi, ko je podpisal pogodbo z Broncosi.

Peti zadetek Watta v sezoni
Houston je pometel s Tenneseejeem s 45:21. V napadu Texansov je priložnost spet dobil podajalec Ryan Fitzpatrick, ki je odigral tekmo kariere. Vrgel je namreč za šest zadetkov (rekord kariere), zbral pa je 358 jardov. Med junaki tekme je bil spet odlični branilec J. J. Watt, ki je nasprotnega podajalca dvakrat podrl, poskrbel za dve ukradeni žogi, spet pa se je izkazal v napadu, saj je tretjič v sezoni ujel podajo za zadetek. Skupaj še z dvema TD-jema v obrambnih akcijah jih ima na računu letošnje sezone kar pet.

Ramsi slavili kar z 52:0
Za zmago kroga je poskrbel St. Louis, ki se je znesel nad skromnim Oaklandom kar z 52:0, za Raiderse je bil to drugi najvišji poraz v zgodovini. Ramsi prvič po sezoni 2006 tekmecu niso dopustili niti točke. Jacksonville je v drugi četrtini proti NY Giantsom zaostajal 0:21, na koncu pa rešil zmago s 25:24.