Tom Brady in Julian Edelman sta v drugi četrtini naredila razliko v korist Patsov. Foto: Reuters
Ben Roethlisberger
Big Ben je v izjemni formi. Foto: Reuters
Carson Palmer in Tony Romo
Carson Palmer je po tekmi pozdravil poškodovanega Tonyja Roma. Foto: Reuters

Šlo je za 16. obračun najboljših podajalcev te generacije, spet pa je bil uspešnejši Tom Brady, ki v obračunu proti Peytonu Manningu zdaj vodi z 11:5. Brady je zbral 333 jardov in štiri podaje za zadetek. Odločilna je bila druga četrtina, v kateri so gostitelji dosegli 24 zaporednih točk in na odmor odšli s prednostjo 27:7.

Edelman v dveh minutah dal dva zadetka
V razmiku dveh minut je Julian Edelman najprej ujel podajo, dolgo pet jardov, nato pa vrnil punt kar za 84 jardov in povišal na 20:7. Patrioti so spet navdušili s hitrim napadom, svoje pa je dodala obramba, ki je Manningu prestregla dve podaji. Manning je zbral 438 jardov, a ni imel podpore v teku, ki je povsem zatajil (le 43 jardov).

Big Ben še drugič zadel šestico
Prejšnji teden je New England dosegel 51 točk, tako kot tudi Pittsburgh. Tudi ta teden sta ekipi dosegli enako število točk. Jeklarji so v divizijskem obračunu zasenčili Baltimore s 43:23. Svoj večer je imel spet Ben Roethlisberger, ki je drugič zapored vrgel šest podaj za zadetek. Big Ben je s tem popravil rekord po največjem številu TD-jev na dveh zaporednih tekmah. Po Y. A. Tittlu (sezona 1962) pa je postal šele drugi podajalec, ki je v eni sezoni na dveh tekmah podal za vsaj šest zadetkov. Antonio Brown je po zraku zbral 144 jardov in en TD.

Palmer se je po INT-u hitro zbral
Najboljše razmerje zmag in porazov ima zdaj Arizona (7-1), ki je v gosteh premagala Dallas z 28:17. Gostitelji so igrali brez poškodovanega Tonyja Roma, ki ima težave s hrbtom. Domači tekač DeMarco Murray je prvič v sezoni ostal pod mejo stotih jardov (79). Pri Cardinalsih je Carson Palmer že v prvem napadu vrgel prestreženo podajo, ki jo je Tyler Patmon nadgradil v touchdown. Palmer se je nato zbral in tekmo končal s tremi TD-ji (vse v tretjih poskusih).

Vrnitev RGIII, Kaepernick kar osemkrat podrt
Hud udarec je doživela Philadelphia, ki je ostala brez prvega podajalca Nicka Folesa. Ta je na tekmi proti Houstonu utrpel zlom ključnice. Folesa je presenetljivo dobro zamenjal Mark Sanchez, ki je Philadelphio popeljal do zmage z 31:21. Po poškodbi se je vrnil RGIII, a njegov Washington je klonil pri Minnesoti z 29:26. V slabi formi je San Francisco, ki je pred svojimi gledalci izgubil proti St. Louisu s 13:10. Gostujoča obramba je podajalca Colina Kaepernicka podrla kar osemkrat, dve sekundi pred koncem tekma pa mu je dva jarda pred končno cono ukradla žogo.