Jonas Gray je imel v Indianapolisu tekmo kariere. Foto: Reuters
Green Bay
Green Bay je po slabšem začetku sezone (podobno kot New England) hitro postal ena najboljših ekip v ligi. Foto: Reuters

Junak visoke zmage z 42:20 je bil tokrat tekač Jonas Gray, ki je v svoji ekipi sicer šele tretji tekač, tokrat pa mu je pripadla vloga udarnega igralca po tleh. Pridobil je 199 jadov in z žogo kar štirikrat pritekel v končno cono. Podajelc Tom Brady je zbral 257 jardov in dve podaji za zadetek.

Patsi dominirali v igri po tleh
Domači podajalec Andrew Luck je imel solidno tekmo (303 jarde, 2 zadetka), še osmič zapored je premagal mejo 300 jardov. Povsem pa je zatajil tek po tleh, v tej prvini so bili Patsi gospodarji (244:19 jardov).

Packersi (spet) vse opravili v prveč polčasu
V derbiju Konference NFC je Green Bay zlahka nadigral Philadelphio s 53:20. Spet je bilo vse odločeno v prvem polčasu, ki so ga Packersi dobili s 30:6. Na zadnjih štirih domačih tekmah so prve polčase dobili s skupno razliko kar 128:9. Aaron Rodgers je zbral 341 jardov in tri podaje za zadetek. Od leta 2012 je na domačih tekmah vrgel 29 TD-jev brez ene same prestrežene podaje, kar je rekord lige.

Denver povsem nemočen
Za presenečenje kroga je poskrbel St. Louis, ki je doma suvereno premagal lanskega finalista Denver z 22:7. Ramsi slovijo po odlični obrambi, letos imajo razmerje zmag 4-6, a pri tem so premagali kar tri elitne ekipe (ob Denverju še Seattle in San Francisco).

Arizona še nabira zmage
Na obrambo se zanaša tudi Arizona, ki ima najboljše razmerje zmag in porazov v celotni ligi. Cardinalsi so ugnali vroči Detroit s 14:6. Tokrat so vse točke dosegli v prvih dveh napadih, nato pa vse stavili na obrambo.