Robert Markoja je bil najboljši Slovenec v kraljevski strelski disciplini. Foto: MMC RTV SLO

Markoja je zadel 1.159 krogov. Rajmond Debevec je bil s 1.157 krogi 35., Željko Moičević pa s 1.154 krogi 43. v konkurenci 61 evropskih tekmovalcev.

V posamični konkurenci je zlato kolajno osvojil Rus Sergej Kaminski (456,7), srebrno Francoz Alexis Raynaud (455,2), bronasto pa Nemec Daniel Brodmeier (445,3). V kvalifikacijah sta bila najboljša Kaminski in Srb Milenko Sebić, oba sta zadela po 1.180 krogov.

Slovenija je v ekipni konkurenci s 3.470 krogi osvojila deseto mesto. Z novim evropskim rekordom je zmagala Rusija (3.524) pred Nemčijo (3.523) in Francijo (3.511).

Markoja je dobro začel strelski maraton, na polovici tekme se je sukal okoli dvajsetega mesta, v drugi polovici tekme pa nazadoval na lestvici, potem ko je kleče zadel 389, leže 395 in stoje 375 krogov.

Debevec je v klečečem položaju zadel 390, v ležečem 393 in stoječem 374 krogov, Grosupeljčan Moičević pa je v svojem prvem nastopu na letošnjem evropskem prvenstvu kleče zadel 387, leže 388 in stoje 379 krogov.

Debevca in Markojo - prvi je v disciplini malokalibrska puška leže osvojil 53., drugi pa 64. mesto - v nadaljevanju čakajo še nastopi z velikokalibrsko puško na 300 metrov na vojaškem strelišču v Apačah.