Peter Mankoč je na evropskih prvenstvih v 25-metrskih bazenih rekorder po številu zlatih medalj v eni disciplini. Kar desetkrat je bil nepremagljiv na 100 metrov mešano. Foto: EPA
Dugonjić bo na EP-ju izzval Francoze in Scozzolija

Oba sta bila tudi lani na EP-ju v Szczecinu na Poljskem med dobitniki medalj, ki jih je Slovenija v kratkih bazenih osvojila že 52, od tega Mankoč 22. Na 100 metrov mešano ima kar deset zlatih medalj.

Možnosti za medaljo v Chartresu pripisujejo še Anji Čarman, ki pa bo morala za preboj na stopničke pokazati najboljšo formo letos. Bogate izkušnje ima tudi Emil Tahirovič.

Na spisku za Francijo je kar 17 imen, poleg omenjenih še Urša Bežan, Mojca Sagmeister, Tanja Šmid, Tjaša Oder, Tjaša Vozel, Špela Bohinc, Nastja Govejšek in novinci John Peter Stevens, Pia Pavlič, Nejc Zupan, Gaja Natlačen, Žiga Cerkovnik in Lucija Kous.

Anja Klinar in Robi Žbogar zaradi poškodbe ne bosta tekmovala, Matjaž Markič pa bo prvenstvo izpustil, ker Primorska ne premore pokritega javnega bazena in Markič zato ne more normalno trenirati. Novost na letošnjem tekmovanju bo tekma mešanih štafet.