To res ni bil večer Philipa Riversa. S podajami je resda zbral 369 jardov, a niti ena ni pristala v končni coni, dve sta bili prestreženi, izgubil pa je tudi odločilno žogo ob koncu rednega dela. Letos je tako izgubil kar 14 žog (11 prestreženih žog, 3 napake). Drugo mesto na črni listi si z 11 napakami deli kar šest podajalcev (Rex Grossman, Kevin Kolb, Cam Newton, Ben Roetlisberger, Matt Ryan in Michael Vick). Foto: EPA
Ryan Succop
Ryan Succop je še drugo leto zapored na noč čarovnic zadel odločilni prosti strel v podaljšku. Lani je z njim strl odpor Buffala. Foto: Reuters
Jackie Battle
Jackie Battle je takole preletel gostujočo obrambo in Kansas povedel v vodstvo 20:12. Foto: Reuters

Marsikateri navijač Chiefsov je po prvem mesecu najmočnejše lige ameriškega nogometa na svetu obupal. Kansas City je namreč izgubil prve tri tekme z razliko v točkah 109:37, v tem času pa zaradi poškodb do konca sezone ostal še brez Jamaala Charlesa, Erica Berryja in Tonyja Moeakija.

Od 0-3 do vodstva v svoji diviziji
Zdaj so Chiefsi ponovili dosežek Pittsburgha iz leta 2000, ki je prav tako izgubil prve tri tekme, nato pa dobil naslednje štiri. Kansas pa je sploh prvo moštvo v zgodovini Lige NFL, ki po prvih treh porazih štiri tekme kasneje vodi v svoji diviziji. AFC-zahod je res izjemno izenačena, saj imajo tako Kansas, San Diego in Oakland razmerje zmag 4-3.

Ob polčasu 13:3 za Kansas City
Kansas City je tekmo začel zelo dobro, saj je polčas dobil s 13:3. Gostujočemu podajalcu Philipu Riversu ni šlo nič od rok, saj je že v uvodni četrtini vrgel dve prestreženi podaji. Edini zadetek je bil dosežen pred koncem prve četrtine, ko je Matt Cassel z 39 jardov podal Jonathanu Baldwinu.

Novak in Brinkley prinesla 17 točk
Nick Novak
je v tretji četrtini zadel tri proste strele (dolge 44, 42 in 26 jardov) in San Diego povsem vrnil v igro (13:12). Na začetku zadnje četrtine je Jackie Battle v dveh zaporednih tekih pridobil 19 jardov in poletel v končno cono (20:12). Sledil je najboljši napad San Diega, ki je dosegel svoj edini zadetek na tekmi. Tekač Curtis Brinkley je sedem minut pred koncem skušal preskočiti domačo obrambo, a se je od "zidu" odbil nazaj v igrišče. Posnetek je pokazal, da je bil pri "letu" v višini končne cone, s čimer je bil izid znižan na 20:18. Chargersi so morali tvegati z akcijo za 2 točki in zgodba je bila na las podobna. Odgovornost je spet prevzel Brinkley, ki je bil na liniji končne cone odbit v polje, a so sodniki akcijo spet priznali.

Velika napaka Philipa Riversa
Gostitelji so nato žogo zapravili, ne da bi prišli do enega prvega poskusa. San Diego je imel možnost za zmago. 50 sekund pred koncem rednega dela tekme je imel vsega 15 jardov od končne cone prvi poskus, a je Rivers pri začetku akcije žogo nespretno izgubil. Popravni izpit je imel v podaljšku, saj je žreb Chargersom namenil prvi napad, a gostom ni uspelo doseči niti enega prvega poskusa. Chiefsi so priložnost zgrabili z obema rokama, Ryan Succop je tako pet minut pred koncem podaljška zadel prosti strel, dolg 30 jardov.