Obramba Pittsburgha je dobro ustavila Toma Bradyja. LaMarr Woodley je podajalca New Englanda podrl dvakrat, s tem je postal prvi igralec v klubski zgodovini Pittsburgha, ki je na treh zaporednih tekmah zbral vsaj dva 'sacka'. Foto: Reuters
Philadelphia Eagles
LeSean McCoy je s tekmo zbral 185 jardov. Več so v zgodovini Philadelphie na eni tekmi pretekli le Steve Van Buren (205 jardov, leta 1949), Duce Staley (201 jard, leta 2000), Wilbert Montgomery (197 jardov, leta 1979), Swede Hanson (190 jardov, leta 1934) in Timmy Brown (186 jardov, leta 1965). Foto: EPA
Drew Brees, New Orleans Saints
New Orleans je prejšnji teden dosegel 62 točk, tokrat pa izgubil. V zadnjih 40 sezonah so kar tri od štirih ekip, ki so dosegle 62 točk, izgubile v naslednjem krogu (še Falconsi leta 1973 in Giantsi leta 1972). Foto: Reuters
Mario Manningham
Miami je prvič v sezoni dosegel zadetka v dveh zaporednih napadih, po katerih je povedel 14:3. Giantsi so prvi polčas 'rešili' z zadetkom osem sekund pred koncem druge četrtine, ko se je Mario Manningham veselil prve ujete podaje za zadetek v sezoni. Foto: Reuters
Ray Rice
Izjemen preobrat je uspel Baltimoru, ki je doma v drugi četrtini zaostajal proti Arizoni s 24:3, na koncu pa slavil s 30:27. Domači tekač Ray Rice je prvič v karieri dosegel tri zadetke, tekmo pa je ob izteku časa odločil Billy Cundiff, ki je zadel prosti strel, dolg 25 jardov. Foto: Reuters
Buffalo Bills
Buffalo je že četrto leto zaporedoma eno od domačih tekem gostil v Torontu, prvič je v Kanadi prišel do zmage. Billsi so zlahka strli odpor Washingtona (23:0). Gostujoči trener Mike Shanahan je na svoji 267. tekmi v Ligi NHL ostal brez dosežene točke, s čimer se je končal njegov rekordni niz. Foto: Reuters
Frank Gore
San Francisco je sredi sezone izjemno blizu uvrstitvi v končnico, saj v svoji diviziji premočno vodi. Tokrat 49-ersi doma brez večjih težav odpravili Cleveland z 20:10. Tekač Frank Gore je še na četrti zaporedni tekmi premagal mejo 125 jardov in dosegel vsaj en zadetek. Daljši niz petih tekem imata le O. J. Simpson (Billsi v sezoni 1975) in Larry Johnson (Chiefsi v sezoni 2005). Foto: EPA

Jeklarji so sezono začeli sila skromno (2-2), večina analitikov je ekipo opisala kot "ekipo starcev", ki za preboj v končnico nima večjih možnosti. Mesec pozneje je Pittsburgh nanizal štiri zaporedne zmage, v katerih je podajalec Ben Roethlisberger podal za 11 zadetkov in vrgel le dve prestreženi podaji.

Brady tokrat pod mejo 200 jardov
Big Ben je tokrat kar 50-krat poskušal s podajami, od katerih jih je uspešno dokončal 36 za 365 jardov. Posebej uspešen je bil v tretjih poskusih, saj je bil uspešen v devetih od 12 poskusov, med drugim je vrgel tudi obe podaji za zadetek. Na drugi strani Tom Brady ni imel najboljšega večera, saj prvič v sezoni s podajami ni zbral 200 jardov. Patrioti so dobri dve minuti in pol pred koncem znižali na 23:17, a nato neuspešno izvajali "on-side kick".

Eaglesi le našli formo
Philadelphia se po katastrofalnem začetku sezone (1-4) pobira, za drugo zaporedno zmago je visoko premagala Dallas s 34:7. Michael Vick (21/28, 279 jardov) je podal za dva zadetka, blestel pa je tekač LeSean McCoy, ki je prav tako dosegel dva zadetka. Po tleh je pridelal 185 jardov, kar je šesti najboljši dosežek v zgodovini Eaglesov.

St. Louis pripravil presenečenje kroga
Za presenečenje kroga je poskrbel St. Louis, ki je prvo zmago v sezoni dosegel proti New Orleansu (31:21). Ramsi so igrali brez poškodovanega podajalca Sama Bradforda. Glavne niti igre je vlekel tekač Steven Jackson, ki je zbral 159 jardov in pritekel dva zadetka. Jackson je mejo 100 jardov premagal prvič v letošnji sezoni.

Giantsi so se le rešili
Blizu prve zmage je bil tudi Miami, ki je na gostovanju pri NY Giantsih še 10 minut pred koncem vodil s 17:10, najprej je prosti strel z 29 jardov zadel Lawrence Tynes, nato je Eli Manning s 25 jardov našel Victorja Cruza. Giantsi (5-2) imajo v svoji diviziji lepo prednost, saj vse tri preostale ekipe že zaostajajo za dve zmagi, a Giantsi imajo do konca sezone daleč najtežji spored v celotni ligi.

Tebow vleče pozornost, ne pa tudi dobrih iger
Veliko pozornosti je bilo namenjene tudi Denverju, kjer je drugo tekmo zapored na mestu podajalca začel Tim Tebow. Igral je podobno slabo kot večino prejšnjega tedna. Takrat je v zadnjih 5 minutah skreiral preobrat proti Miamiju, tokrat pa je bil daleč od zmage, saj je Detroit slavil kar s 45:10. Levi so v gosteh zmagali še četrtič.

Liga NFL, 8. teden:

TENNESSEE - INDIANAPOLIS 27:10
Podaje: Hasselbeck 224 (TD); Painter 250 (2 INT).
Tek: Ringer 60; Painter 79.
Ujete podaje: Williams 60; Clark 77.

ST. LOUIS - NEW ORLEANS 31:21
Podaje: Feeley 175 (TD); Brees 269 (TD, 2 INT).
Tek: Jackson 159 (2 TD); Thomas 23 (TD).
Ujete podaje: Lloyd 53 (TD); Moore 74 (TD).

NY GIANTS - MIAMI 20:17
Podaje: Manning 349 (2 TD); Moore 138 (INT).
Tek: Bradshaw 50; Bush 103, Moore 31 (TD).
Ujete podaje: Cruz 99 (TD); Marshall 55.

CAROLINA - MINNESOTA 21:24
Podaje: Newton 290 (3 TD); Ponder 236 (TD).
Tek: Newton 53; Peterson 86 (TD).
Ujete podaje: Smith 100 (TD); Peterson 76 (TD).

BALTIMORE - ARIZONA 30:27
Podaje: Flacco 336 (INT); Kolb 153 (TD, INT).
Tek: Rice 63 (3 TD); Wells 83 (TD).
Ujete podaje: Boldin 145; Fitzgerald 98.

HOUSTON - JACKSONVILLE 24:14
Podaje: Schaub 225 (TD); Gabbert 97 (TD, 2 INT).
Tek: Foster 112 (TD); Jones Drew 63 (TD).
Ujete podaje: Walter 70; Lewis 45.

BUFFALO - WASHINGTON 23:0
Podaje: Fitzpatrick 262 (2 TD, INT); Beck 208 (2 INT).
Tek: Jackson 120; Torain 14.
Ujete podaje: Jackson 74; Davis 94.

DENVER - DETROIT 10:45
Podaje: Tebow 172 (TD, INT); Stafford 267 (3 TD).
Tek: Moreno 69; Morris 58 (TD).
Ujete podaje: Decker 72; Johnson 125 (TD).

PITTSBURGH - NEW ENGLAND 25:17
Podaje: Roethlisberger 365 (2 TD, INT); Brady 198 (2 TD).
Tek: Mendenhall 70; Faulk 32.
Ujete podaje: Miller 85; Gronkowski 94.

SAN FRANCISCO - CLEVELAND 20:10
Podaje: Smith 177 (TD); McCoy 241 (TD, INT).
Tek: Gore 134 (TD); Ogbonnaya 37.
Ujete podaje: Crabtree 54 (TD); Watson 64.

SEATTLE - CINCINNATI 12:34
Podaje: Jackson 323 (INT); Dalton 168 (2 TD, 2 INT).
Tek: Washington 34; Scott 76.
Ujete podaje: Obomanu 107, Rice 102; Green 63 (TD).

PHILADELPHIA - DALLAS 34:7
Podaje: Vick 279 (2 TD); Romo 203 (TD, INT).
Tek: McCoy 185 (2 TD); Murray 74.
Ujete podaje: Celek 94 (TD); Robinson 103 (TD).