Rob Gronkowski je še v peti od svojih šestih sezon v Ligi NFL ujel po vsaj 10 podaj za zadetek. Foto: Reuters
Andy Dalton
Andy Dalton je večino tekme s povito roko preždel ob igrišču. Foto: Reuters
Khalil Mack
Khalil Mack je bil v drugem polčasu pravi stroj za podiranje nasprotnega podajalca. Foto: Reuters

Patrioti so sezono začeli dominantno, saj so dobili prvih deset tekem sezone, a številne poškodbe predvsem igralcev v napadu so pošteno omejile ekipo, ki je utrpela dva poraza. Rob Gronkowski se je po zgolj tednu odsotnosti vrnil v napad (4 ujete podaje za 87 jardov in TD), ki je takoj zaigral bolj živahno.

Tom Brady (22/30, 226 jardov, 2 TD) je tako preprečil, da bi New England prvič po letu 2002 izgubil trikrat zapored. Ekipa iz Bostona je tako v enem tednu skočila s tretjega mesta na sam vrh konference, saj sta izgubila tako Cincinnati kot Denver.

Dalton si je zlomil palec
Cincinnati je imel priložnost, da si z zmago nad Pittsburghom zagotovi divizijsko krono, a je že na začetku tekme zaradi poškodbe ostal brez podajalca Andyja Daltona, ki si je zlomil palec na roki, s katero podaja. Trenutno še ni jasno, koliko časa bo odsoten, nekateri viri navajajo, da je njegove sezone konec, s čimer bi delnice Bengalsov padle. Jeklarji so zmagali s 33:20 in ostajajo sedmi. Trenutno so brez končnice. Razmerje 8-5 imata namreč tudi Kansas in New York Jetsi.

Mack po odmoru petkrat podrl Osweilerja
Oakland je prvič po septembru 2011 premagal Denver (15:12). Broncosi so vseh 12 točk dosegli v prvem polčasu, napad Oaklanda je bil povsem nemočen, saj je ostal na ničli, pridelal pa je - 12 jardov! V drugem polčasu se je slika obrnila, Derek Carr (12/29, 125 jardov) je podal za 2 zadetka, Khalil Mack pa je kar petkrat podrl domačega podajalca Brocka Osweilerja.

Panterji ostajajo neporaženi
Carolina nadaljuje pohod, saj je dobila še 13. zaporedno tekmo, tokrat se je poigrala z Atlanto (38:0). Visoko je slavil tudi Seattle, ki je v gosteh premagal Baltimore s 35:6, a je ostal brez tekača Thomasa Rawlsa, ki je že končal sezono. Razigran je bil spet Russell Wilson, ki je petkrat podal za TD. Jacksonville je prepričljivo ugnal Indianapolis z 51:16. Coltsi so s tem končali serijo kar 16 zmag nad divizijskimi rivali.