Špela Ponomarenko Janić je v soboto v Milanu izpolnila normo za olimpijske igre. Foto: STA

enko Janić je zadnji dan svetovnega prvenstva v Milanu osvojila še drugo mesto v finalu B, skupaj 11., na 200-metrski razdalji.

V malem finalu je bila od Ponomarenko Janićeve, ki si je v soboto na 500-metrski razdalji priveslala svoj tretji nastop na olimpijskih igrah, boljša le srbska tekmovalka Nikolina Moldovan, tretje mesto je osvojila Turkinja Lasma Liepa.

Z nastopom v finalu B sta na 500-metrski razdalji opravila tudi Alan Apollonio in Simon Blaževič ter osvojila skupaj 14. mesto. Zmagala sta Srba Dragan Hancovski in Uroš Mitjev.

Prav v zadnji preizkušnji prvenstva je bil Jošt Zakrajšek 12. na 5.000 m.