Štafeta 4 x 50 mešano v postavi Sandi Murovec, Sara Isaković, Tanja Blatnik in Matjaž Markič je osvojila bronasto medaljo. Foto: Facebook Sandi Murovec

Kranj, Bled, Kamnik in Jesenice so v preteklih 14 dneh gostili evropsko veteransko prvenstvo, na katerem so potekala tekmovanja v petih disciplinah: vaterpolu, plavanju, skokih v vodo ter sinhronem in daljinskem plavanju.

V plavanju (med 2.800 plavalci jih je bilo 63 slovenskih) je bilo doseženih kar 29 evropskih veteranskih rekordov. Enega izmed njih je postavil Matjaž Markič, ki je bil zlat na 50 m prsno, plaval je 28,68.
Slovenska štafeta 4 x 50 m mešano s srebrno olimpijko iz Pekinga 2008 Saro Isaković, Tanjo Blatnik, Markičem in Sandijem Murovcem je osvojila tretje mesto.
Isakovićeva je na takšnem tekmovanju nastopila prvič: "Že dolgo nisem bila tako srečna kot danes. Sama sem v delfinu dosegla izid 28,6, z 28,2 v prsnem slogu pa nas je reševal Markič."
Brona so se veselili tudi plavalca Henry Vehovec na 50 m prsno in Vera Panža na 100 m prsno ter ekipa ŠD Kranj 75 v vaterpolu v kategoriji nad 40 let.

Med plavalci pa je bil tudi najstarejši udeleženec EP-ja, 94-letni Franz Zigon iz Avstrije.

Medaljo, in sicer srebrno, je osvojil še skakalec v vodo Aleš Karničnik.